‘Sıfır Bir’ Zirveye Oynuyor!

Box Office hafta sonu verilerini açıkladı. Animasyon yapım Rafadan Tayfa Göbeklitepe gişe liderliğini devam ettirirken, haftanın yeni filmlerinden Sıfır Bir hayli yüksek bir salon başına seyirci miktarıyla açılışını gerçekleştirdi.

Rafadan Tayfa Göbeklitepe Hayla Liderliğini Sürdürüyor

Gösterimdeki üçüncü hafta sonunu geride bırakan Rafadan Tayfa Göbeklitepe, 295.263 seyirciyle Box Office Türkiye liderliğini korudu. Toplamda 1.865.974 seyirciye ulaşan film, önümüzdeki haftalarda 2,25 milyon seyirci bandındaki animasyon film toplam seyirci rekorunun yeni sahibi olacak gibi duruyor.

Üç Günde 280 Bini Aşkın Seyirci

Zirveyi yakından takip eden ve bu hafta sonuna damga vuran yapım ise Sıfır Bir oldu. Aynı isimli dizinin sinema filmi, ilk üç günde sadece 325 salonda 280.711 seyirci tarafından izlendi ve listeye ikinci sıradan giriş yaptı. Bu durumda filmin salon başına seyirci miktarı 864 olarak gerçekleşti. 800 ve üzeri salon başına seyirci sayılarına, en iyi durumda bile bir yıl içerisinde yalnızca birkaç kez rastlayabildiğimizi hatırlatalım.

Diğer Takip Eden Filmler

Vizyondaki ikinci hafta sonunu geride bırakan Baba Parası, 205.841 seyirciyle üçüncü sırada yer alırken, haftanın dikkat çeken diğer iki yeni filmi ise peş peşe sıralandı. BKM yapımı Gamonya: Hayaller Ülkesi, 93.574 seyirciyle dördüncü basamakta kendine yer bulurken, Biz Böyleyiz 91.790 seyirciyle açılışını beşinci sırada gerçekleştirdi.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir