‘Seyirciyi Kızdıran Dizinin Bitmesiydi’

Game of Thrones dizisinde Tyrion Lannister karakterini canlandıran Peter Dinklage, dizinin tartışmalı finali hakkında konuştu. Dinklage, “İnsanları asıl sinirlendiren dizinin bitmesiydi” ifadelerini kullandı. 

Tüm dünyada ilgiyle izlenen Game Of Thrones’ta Tyrion Lannister’i canlandıran Peter Dinklage, dizinin bitmesini ‘sevgiliden ayrılmaya’ benzetti. 

‘Bana Kalırsa Dizinin Bitmesini İstemediler’

50 yaşındaki Dinklage, izleyicilerin dizinin final bölümünden neden memnun kalmadığını bildiğini söyleyerek, “Herkes için konuşamam ama bana kalırsa dizinin bitmesini istemediler, asıl bu yüzden birçok izleyici sinirlendi” dedi. Dizinin final bölümünü yazan ve yöneten David Benioff ve Dan Weis’i destekleyen ünlü oyuncu, son sezonu ‘olağandışı’ olarak tanımladı.

‘Karakterin Böyle Biri Olduğuna Dair İşaretler En Başından Beri Vardı’

Emilia Clarke tarafından canlandırılan Daenerys Targaryen karakterinin diktatöre dönüşmesiyle ilgili atıfta bulunan Dinklage, “Böyle şeyler olur. Canavarlar yaratılıyor. Ve bunun böyle olacağını tahmin edemiyorsunuz. Onlara belli bir görev atfediyoruz. Görmezlikten geliyoruz. Dolayısıyla o karakteri çok sevdiği ve o karaktere çok güvendiği için hikayenin sonunda karşılaştığı şeyden hayal kırıklığına uğrayan herkese diyorum ki o karakterin böyle biri olduğuna dair işaretler en başından beri vardı” dedi.

‘Size Yardım Edemem? Üzgünüm‘

Bazı insanların, çocuklarına Khaleesi adını verdiğini ve ya onun adına dövme yaptırdığını belirten Dinklage, “Belki o dövmeyi yaptırmadan ve ya köpeğine Daenerys ismi vermeden final bölümü beklemelisiniz. Size yardım edemem? Üzgünüm.( Khaleesi) Çıldırdı. Oraya sürüklendi ve kendisine nasıl davranıldığına bakıldığında o da bir kurban. Zor zamanlar geçirdi ve birçoğumuz gibi öfkeli çıktı” dedi.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir