Senaryo Yarışması Devam Ediyor

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) , İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteği ve Yeşilay işbirliğiyle düzenlenen “Sağlıklı Fikirler” senaryo yarışmasına başvurular devam ediyor.

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) Başkanı Mehmet Güleryüz bir basın açıklaması yaparak ; “Geçtiğimiz yıl SETEM – Yeşilay işbirliği ile uyuşturucu madde bağımlığıyla mücadele kapsamında “İkinci Adım Yok” başlıklı senaryo yarışması düzenlemiştik. Rekor sayıda başvurunun gerçekleştiği yarışmanın jürisi sektörün profesyonelleri ve akademisyenlerden meydana geliyordu. İlk üçe giren eserler SETEM in oluşturduğu profesyonel  bir ekip ve SETEM Akademi öğrencilerinin katılımıyla  çekilmişti. Ortaya çıkan filmler halen hem kamu spotu hem de eğitim filmi olarak televizyon kanallarında ve çeşitli mecralarda gösteriliyor.

Bu yıl ise “Sağlıklı Fikirler” başlıklı bir senaryo yarışması ve eğitim programı sürdürüyoruz.  Projemiz gençleri tehdit eden dört bağımlılık türü (Tütün, Alkol, Uyuşturucu Madde ve Teknoloji bağımlılıkları)  konusunda bilinçlendirme ve farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Hedef kitlemiz  Sinema-TV alanında eğitim gören, İletişim Fakültesi, Yüksek Okul öğrencileri, hali hazırda sektörde çalışan meslektaşlarımız ve sinemaya ilgi duyan gençler ve yetişkinlerden oluşuyor.

“Sağlıklı Fikirler” senaryo yarışmasına katılacak  eserler sektör çalışanları ve akademisyenlerden oluşan  bir jüri kurulu tarafından değerlendirilecek.  Etkili, özgün ve  prodüksiyon açısından uygulanabilir senaryoların seçileceği yarışma sonucu; 4 kategori için ilk üçe giren toplamda 12 senaryo Meslek Birliğimiz SETEM tarafından oluşturulacak profesyonel bir ekip ve SETEM Akademi öğrencilerinin katılımıyla çekilecek. Ayrıca Alkol, Tütün, Teknoloji ve Uyuşturucu konularında; birincilere 3.000 TL, ikincilere 2.000 TL, üçüncülere ise 1.000 TL. telif bedeli ödenecek. Böylece genç meslektaşlarımızı bir film sahibi yapmış, ilk teliflerini ödemiş olmayı umuyoruz. Senaryo yarışmamıza başvurular, 31 Mayıs 2016 tarihine kadar başvurmak mümkün. Şartname ve ayrıntılı bilgiler www.setem.org.tr ve www.setemakademi.com adresinde mevcut.

Değerlendirme sonuçlarını  15 Haziran 2016 günü yukarıda adresini verdiğimiz web sitelerimizde ilan edilecek ayrıca dereceye giren arkadaşlara telefon ve e-posta ile bilgi verilecek” şeklinde projeyi ve amaçlarını anlatıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Sağlıklı Fikirler Projesi kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği

İstanbul Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk SETEM’e aittir.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir