Senaristinden Star Wars İtirafı

Star Wars serisinin son filmini yazan senarist Chris Terio,” ‘Star Wars The Rise of Skywalker’ filmini iki bölüme bölünmemesinin nedeni olarak George Lucas’ın 9 film olacağı görüşü bir faktördü” dedi.

Filmin pek çok hayranı vizyona giren Star Wars filminin son halkasında gördükleri en dikkat çekici sorunun filmin ortaya yeni bir şey koymadığı eleştirisiydi. Birçok film eleştirmeni, bu sorunun nedeni olarak iki bölüm çekilmesi geren filmin tek bölüme sıkıştırılması olduğunu belirtti. Filmin senaristi olarak Terrio, senarist-yönetmen olarak JJ Abrams’ın Skywalker efsanesi finaline ekleyebileceği bir ton hikaye ve konu olduğunu söyledi.

Terrio, sözlerini şöyle sürdürdü: “Keşke son filmi iki bölüme ayırabilseydik. Filmin içerisinde birçok konu var ve bir senarist her zaman konunun sahneler üzerinde daha yoğun işlenebilmesini ister. Bunu yapabilecek böyle bir yol olsaydı filmi bölmek benim hayalim olurdu. Karakterleri sonsuza kadar yazabilirdik. Anlatılması gereken fakat bırakılmak zorunda olan birçok arka plan hikayesi vardı.”

Terio, devamında şunları ekledi; “Keşke bunu gerçekleştirebilseydik fakat George her zaman 9 film olacağını söyledi. Bu efsane için doğal bir ölçüydü ve böylece başlangıçtaki bazı tartışmalar dışında bu konu üzerinde hiçbir şekilde sohbetimizde olumlu bir gelişme olmadı. Tabi ki yazar olarak derinlikli olarak yazdığın hikayenin ve karakterlere daha fazla bir şeyler yaptırabileceğin hikayenin sadece masa üzerinde kalması incitebiliyor. Kendi adıma konuşmam gerekirse keşke bölüm 1 ve bölüm 2 adları olan iki ayrı parça olsaydı.”

(The Playlist)

1995 yılında Muğla’nın bir sahil kasabasında doğdu. Lise sonda okuduğu ‘Suç ve Ceza’ adlı romandan çok etkilenerek Sinema-TV bölümünü okumaya karar verdi. Üniversite yıllarında senaryo alanında kendini geliştirmeye çalıştı ve bu dönemde yazdığı kısa metraj senaryolarının birkaçını filme dönüştürdü. Mezun olduktan sonra Film Arası ile tanıştı. Şimdi bu ailenin mensubu olarak yazılar yazmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir