Scorsese’nin Yeni Filmi Apple’da

Usta yönetmen Martin Scorsese’nin yeni filmi The Killers of the Flower Moon’un finansmanını Apple yapacak.

200 milyon doları aşan bütçesinden dolayı filmin yapımcılığı noktasında Apple ve Netflix arasında görüşmeler yapılıyordu. Net yapılan bir açıklama olmasa da Apple filmin haklarını satın aldığı haber Deadline’da yer alıyor.

Paramount stüdyoları filmin dağıtımını üstlenecek, Apple kreatif kısmıyla ilgilenecek. The Killers of the Flower Moon bir Apple yapımı olarak anılabilir.

Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’nun başrollerinde yer alacağı filmin dijital platformlarda mı sinemalarda mı yayınlanacağı belirsizliğini koruyor.

Filmin Konusu

Osaga cinayetleri ve FBI’ın doğuşunu konu ediliyor. 1920’lerde , Oklahoma’daki Kızılderili birliği olan Osage’in üyeleri, petrolün kendi topraklarının altında olduğunu keşfeder. Artık varlık içinde olan üyeler, şoförlü araçlara binmeye, konaklar inşa etmeye, çocuklarını Avrupa’ya okumaya göndermeye başlar. Ancak bu zenginlik, birçok cinayeti de beraberinde getirir. Gün geçtikçe artan cinayetleri araştırmaya kalkanların sonu da ölüm olur. Ölenlerin sayısı yirmi dördü aştığında ise davaya FBI atanır. Henüz kurulma aşamasında olan FBI’a bağlı olan bir dedektif gizemli cinayetlerin sırrını çözmek şehre gelir. Dedektif, ele aldığı dava için büroda bulunan Amerikalı Kızılderili dahil olmak üzere gizli bir ekip kurar. Bölgeye sızmayı başaran ekip, soruşturmaya devam ettikçe yaşanan vahşetin arkasında korkunç bir sır olduğunu keşfeder.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir