‘Sarmaşık’ Sundance Film Festivali’nde!

29. Sundance Film Festivali 2015’te ‘En İyi Uluslararası Film’ kategorisinde yarışan yönetmen Tolga Karaçelik’in “Sarmaşık” filmi; festival kapsamındaki dünya prömiyerinde izleyenlerden büyük alkış aldı.

Dünyanın en önemli beş film festivali arasında yer alan Sundance Film Festivali’nde, 4.500’ü uzun metraj, toplam 12.000 film başvurusu arasından ilk 12’ye seçilerek katılma hakkı elde eden “Sarmaşık”ın, önceki akşam gerçekleşen prömiyerine; yönetmen Karaçelik, oyuncular ve ekibin yanı sıra, film endüstrisinin önde gelen isimleri katıldı.

Bugüne kadar, Sundance Film Festivali’ne kabul edilen ikinci Türk filmi olmasıyla dikkat çeken “Sarmaşık”; bir armatörün iflas edip ortadan kaybolmasının ardından, deniz hukuku gereği gemide kalmak zorunda olan ve hiçbir yere gidemeyen beş gemici ile bir kaptanın arasındaki hiyerarşik mücadeleyi anlatıyor. Görüntü yönetmenliğini Gökhan Tiryaki’nin, montajını Evren Luş’un yaptığı, müzikleri Ahmet Kenan Bilgiç imzası taşıyan filmde; Nadir Sarıbacak, Kadir Çermik, Hakan Karsak, Osman Alkaş, Özgür Emre Yıldırım, Seyithan Özdemir de performanslarıyla göz dolduruyor.

Tolga Karaçelik ile Bilge Elif Turhan tarafından, Insignia, Cine – Chromatix KG, Jomami ve Kala Film ortak yapımcılığında hayata geçirilen “Sarmaşık”ın yarışacağı, dünyanın en önemli beş festivalinden biri olan Sundance Film Festivali için heyecan dorukta.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir