Sakarya Sinema Atölyesi Filmleri Görücüye Çıkıyor

Sakarya Pratik Sinema Atölyesi öğrencilerinin çektiği iki kısa film, düzenlenecek gala gecesinde sinemaseverlere izletilecek. Gecede ayrıca kursiyerlere sertifikaları da takdim edilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Film Arası Dergisi’nin katkılarıyla açtığı Sakarya Sinema Atölyesince çekilen kısa filmler görücüye çıkıyor. 2.5 aylık sinema eğitimini tamamlayan kursiyerlerin çektiği “Anahanım” ve “Efsane” isimli iki kısa film, düzenlenecek bir gala gecesinde Sakaryalı sinemaseverlerin ilgisine sunulacak. Tüm aşamaları öğrenciler tarafından gerçekleştirilen ve yine öğrencilerin rol aldığı iki filmler, belediyeye ait Ofis Kültür Merkezi’nde düzenlenecek gecede gösterilecek.

SERTİFİKA VERİLECEK

Gösterimin ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilere sinema atölyesine katılım sertifikası takdim edilecek. Gala gecesine öğrencilerin yanı sıra Sakarya Büyükşehir Belediye yetkilileri, Film Arası Dergisi Yazarları ile öğrencilerin aileleri ve çok sayıda davetli katılacak. 24 Şubat Salı günü saat 19.00’da, Sakarya Ofis Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek gala gecesi, Sakaryalı sinemaseverlerin katılımına açık olacak.

EFSANE
Güzel sanatlar öğrencisi Toprak, efsaneler ile ilgili bir araştırma ödevine dahil olur. Ödev grubunda, kendisinin daha önce hiç konuşmadığı sınıfın en sessizi denk gelir. Ancak proje arkadaşı bir takım nedenlerden dolayı araştırmaya dahil olamaz. Ancak kahramanınıza bir adres ve kişi ismi verir. Bu kişi ilginç hikâyeleri olan yalnız yaşayan garip biridir. Toprak, proje ödevi için yola düşer ve ilginç olaylar gelişir.

ANAHANIM

Sakarya’da üniversite eğitimi gören Azeri kız Anahanım, okulunun yanı sıra sinemayla ilgilenmekte ve arkadaşlarıyla bir yarışma için bir kısa film çekmektedir. Filmin çekimlerinin bir kısmı bitmiştir. Aynı zamanda yabancı uyruklu olduğu için ülkedeki oturum izninin süresi de bitmiştir ve ülkeden çıkışını yapmak zorundadır. Bundan dolayı kaçak durumundadır ve polisle karşılaşmak istememektedir. Büyük bir ikilem içinde kalan Anahanım; ya izninin bitmesine aldırmayıp arkadaşlarını yarı yolda bırakmayarak filmi tamamlayaca, ya da derhal ülkeyi terk edecektir ki bu da arkadaşlarını yarı yolda bırakması demektir.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir