Sabancı Kısa Finalistleri Belli Oldu

Sabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla 2016 yılından bu yana düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın altıncı yılında finalistler belli oldu.

Bu yıl “Konu Uzun Film Kısa” sloganıyla “Yeni Dünyada Yeni Meslekler” temasıyla düzenlenen Sabancı Vakfı 6. Kısa Film Yarışması’na Türkiye’nin 31 farklı ilinden 130 film başvurdu. Ön jüri değerlendirmesinin ardından, finale kalan 12 filmin ve yönetmenlerinin isimleri Kısa Film Platformu web sitesinde (www.kisafilmuzunetki.org) duyuruldu.

Finale kalan 12 kısa film jüri tarafından değerlendirilecek ve dereceye girmeye hak kazanan 3 kısa film belirlenecek. Ödüller 12 Ocak’ta Sabancı Center’da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Yarışmanın birincisi 25 bin TL, ikincisi 20 bin TL, üçüncüsü de 15 bin TL ile ödüllendirilecek.

 Finale Kalan Kısa Filmler:

 

FİLMİN ADIYÖNETMEN
Beta 2.0Deniz Altun
ÇamurSimge Tunç
Kadraja Girmeyen PandemiKenan Olpak
Kırmızı ElbiseEmre Sezgin
Korkulukİbrahim Mutlu Erdemir
KovukMustafa Büyükbayram
Olmak ya da OlmamakFatih Korgan
ÖğretmenArda Meriç Kırım
RevizeMustafa Yaşar
SufleEfe Tuncay
YârenSaid Sakıp Demir
ZiyaretçiZafer Geyikçi

 

Finalist Yönetmenler usta isimlerle bir arada

Kısa Film Yarışması ile yeni sanatçıların yetişmesine destek olmayı hedefleyen Sabancı Vakfı, her sene yarışmaya başvuran tüm eser sahiplerini sinema ve televizyon dünyasının önemli isimleri ile bir araya getiriyor. ‘Perspektif Buluşması’, ‘Ustalık Sınıfı’, ‘Pusula Buluşması’ ve ‘Market Etkinlikleri’ni içeren Kısa Film Platformu Buluşmaları, bu yıl 11 Ocak’ta gerçekleştirilecek. Finalistler, usta isimlerle bir araya gelerek onların deneyim ve bilgi birikimlerinden yararlanma fırsatı bulacak.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.