FilmArası Dergisi

Rusya İçin Canımı Veririm

2 yıl önce Rusya vatandaşlığına geçen dünyaca ünlü Fransız aktör Gerard Depardieu, Voici dergisine verdiği röportajda çarpıcı ifadeler kullandı.

Fransız Voici dergisine konuşan ünlü aktör, röportajında “Rusya için canımı vermeye hazırım, çünkü burada insanlar güçlü. Bugünün Fransa’sında bir aptal gibi ölmeyi kesinlikle istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Kendisini bir Fransız gibi hissetmediğini ve büyütüldüğü değerleri paylaşmadığını belirten Gerard Depardieu, hiçbir şeye, özellikle kendine inancının kalmadığını , zaman zaman intiharı düşündüğünü de itiraf etti.

“PUTİN’İN ÜLKESİNDE YAŞAMAK GÜZEL”

2 yıl önce vatandaşlığına geçtiği Rusya’yı çok sevdiğini belirten ünlü aktör, Rusya Devlet Başkanı Putin’i ülkesinde yaşamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“That’s the Way it Was” isimli otobiyografisinde de çocukluğundan itibaren kendisini Rus gibi hissettiğini yazan Depardieu, kendi hayatını da Putin’in yaşamına benzeterek yaşamlarını “dipten zirveye giden bir öykü” olarak nitelendirmişti.

Depardieu, Fransa Cumhurbaşkanı Fransua Holland’ın getirdiği servet vergisi nedeniyle ülkesini terk edeceğini ve Belçika’nın Nechin kasabasına yerleşeceğini açıklamıştı. Ünlü aktör, Fransız pasaportu ve sosyal sigorta kartını da iade etmişti.

Daha sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 3 Ocak 2013 günü Depardieu’yu Rus vatandaşı yapan kararnameyi imzalamıştı. (NTV)

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017