FilmArası Dergisi

Robocop ve Loving Vincent’in Çizerleri İstanbul’da Buluşuyor

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Animist 2018 Festivali, ünlü isimleri tek çatı altında topluyor. Robocop çizgi romanının altına imzasını atan dünyaca ünlü illüstrasyon sanatçısı Mehmet Korkut Öztekin, ünlü ressam Vicent Van Gogh’un ölümünden kısa süre önce yaşadığı sıkıntıları konu edinen ‘En iyi Animasyon Film’ ödülü sahibi Loving Vincent’ın emektarı ressam ve animasyon sanatçısı Anna Kluza ile Türkiye’de yetişkinlere yönelik ilk animasyon filmi “Fırıldak Ailesi”nin yaratıcısı Varol Yaşar gibi birçok isim BAU ev sahipliğinde düzenlenen Animist 2018 Festivali’nde bir araya geliyor.

BAU İletişim Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü’nün bu sene ilkini düzenlediği festival, zengin içeriği ile animasyonla ilgilenen, profesyonel, amatör, öğrenci, eğitmen yediden yetmişe herkese hitap ediyor.

Tarih: 19-24 Nisan 2018

Yer: BAU Galata Kampüsü, (Müeyyedzade Mahallesi, Kemeraltı Cd. Karaoğlan Sokağı 24/A, Galata/Karaköy/Beyoğlu/İstanbul)

 

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017