Ricky Gervais’in Mizahı Gündem Oldu

Altın Küre Ödülleri’nin sunuculuğunu 5. kez yapan Ricky Gervais, sivri dili kendine has mizahıyla geceye damgasını vurdu.

2019 yılında konuştuğumuz birçok konuya değinen Ricky Gervais, ödül konuşmalarının siyasi, sosyal mesajlar için konulmasının gereksiz olduğunu belirtti. Martin Scorsese’nin Marvel ile ilgili açıklamaları, Netflix’in yükselişi, Once Upon a Time in Hollywood filminin süresi olsun birkaç söz etmediği nokta olmadı.

Ricky Gervais’in konuşmasının bazı kısımları şu şekilde:

” Herkes Netflix’i izliyor. Bu törene sadece benim çıkıyor olmam gerekiyordu. ‘Her şeyi kazanırsın, Netflix, iyi geceler. ‘Hayır, üç saat boyunca buradayız. Bu şovu izlemek yerine ‘After Life’ı izleyebilirsin. Aftrer Life, eşi kanserden öldüğü için kendini öldürmek isteyen bir adam hakkında bir dizi ve hâlâ bundan daha eğlenceli.”

‘Once Upon a Time in Hollywood neredeyse 3 saatti. Leonardo Di Caprio filmin galasına gitti ve film bittiğinde sevgilisi onun için çok yaşlıydı.”

‘Apple, Morning Show harika drama dizisiyle TV dünyasına katıldı. Doğru şeyi yapmakla ve onurla ilgili harika bir drama yapan şirket ise Çin’de adamları köle gibi çalıştırıyor.Oyuncu olarak bunlarla çalışmam diyorsunuz ama çalıştığınız şirketlere bakın: Apple, Amazon, Disney. IŞİD bile online bir platform kursa hemen menajerinizi ararsınız değil mi? Bu yüzden, bu akşam bir ödül kazanırsanız, burayı siyasi bir konuşma yapmak için bir platform olarak kullanmayın, tamam mı? Halka herhangi bir şey hakkında ders verecek bir pozisyonda değilsiniz. Gerçek dünya hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz. Çoğunuz okulda Greta Thunberg’den daha az zaman geçirdiniz. Eğer kazanırsanız, gelin, küçük ödülünüzü kabul edin, menajerinize ve tanrınıza teşekkür edin ve s…ir olup gidin.”

“Noel mahvoldu. Bu ödülleri son kez sunduğumu duyunca sevineceksiniz. Yani artık önemsemiyorum. Şaka yapıyorum, hiçbir zaman önemsemiyordum. En iyi oyuncular Netflix ve HBO’ya geçti ve Hollywood filmleri yapan oyuncular şimdilerde fantastik macera saçmalığını yapıyorlar. Maske, pelerin ve dar kostümler giyiyorlar. İşleri artık oyunculuk yapmak değil. İşleri günde iki kez spor salonuna gitmek ve steroid almak. ‘En iyi bağımlı’ ödülümüz yok mu? Yaşayan en iyi yönetmen, Martin Scorsese Marvel hakkındaki yorumları nedeniyle gündem yarattı. Onların gerçek sinema olmadığını ve tema parklarını anımsattığını söyledi. Katılıyorum, ayrıca o tema parklarında takılarak ne yaptığını bilmiyorum. Oyuncaklara binmek için yeterince büyük değil.”

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir