Richard Donner Cehennem Silahı 5’le Dönüyor!

Yıllardır “Cehennem Silahı 5” hakkında söylentiler vardı. “Beverly Hills Cop” yeni bir devam filmiyle gelirken ve 80’lerle 90’lardan birçok seri son bir bölüm için geri dönmüşken, en ünlü arkadaş-polis serilerinden birinin yeniden canlandırılması an meselesiydi. Dördüncü filmin üzerinden 22 yıl geçmiş olsa da hayranlar bu müjdeyi bekliyordu ve resmi açıklama geldi. Serinin yönetmeni Richard Donner, yapımın serinin son filmi olacağını açıkladı. 

Telegraph’a konuşan Donner’a, polisler Martin Riggs ve Roger Murtaugh’ın beşinci macerası için yönetmen koltuğuna dönüp dönmeyeceği soruldu ve Donner yönetmenliğe geri döndüğünü onayladı ama sadece bu film için. Donner, “Bu sonuncusu. Seri benim için hem ayrıcalık, hem de bir görev. Aslında heyecan verici.” dedi. Tabii ki, seri filmler Hollywood’da altın gibidir. Donner, ve yaşı ilerleyen oyuncular seriyi bitirmeye kararlı ama film stüdyo için çok büyük rakamlar elde ederse, Riggs ve Murtaugh’ın, belki de çocuklarının daha fazla macera için geri dönebileceğini düşünmek çok yanlış olmaz ama Donner’ın gözünde beşinci film, son film.

Geleceğe gelince, yönetmenlik söz konusu olduğunda 90 yaşındaki Donner bu film hariç mesleği bitirmiş görünüyor ve başka film çekmeyecek. Zaten, 15 yıldır da yeni bir film yapmadı. Evet, kamera arkasında on yıllarca süren kariyerini Riggs ve Murtaugh’lı son bir macerayla bitirecek.  Donner, “Lethal Weapon” yönetmeni olarak geçirdiği zamanın yanı sıra, adını “Superman”, “The Goonies”, “Scrooged” ve “The Omen” gibi hit filmlerde de çalıştı. En son yönetmenliği ise 2006 yılında çektiği “16 Blocks” oldu. 

“Cehennem Silahı 5” için çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Hatta filmin kendisi şirket tarafından henüz resmi olarak duyurulmadı. Richard Donner bu sözleri söylediğine göre, prodüksiyonun önümüzdeki yıl içinde başlamasını bekleyebiliriz. Mel Gibson ve Danny Glover’ın yeniden başrolleri paylaşması bekleniyor. Joe Pesci içinse pek fazla umut yok. (Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir