Ratched Netflix’te Yayında!

Netflix’in orjinal yapımı kült film Guguk Kuşu’nun hemşiresi Ratched’ı anlatan Ratched dizisi Netflix’te yayında.

Senarist ve yönetmen koltuğunda Ryan Murphy yer alıyor. Hemşire Ratched’e Sarah Paulson hayat veriyor. Kadroda yer alan diğer isimler; Cynthia NixonJudy DavisSharon StoneJon Jon BrionesFinn WittrockCharlie Carver, Alice EnglertAmanda PlummerCorey Stoll, Sophie Okonedo ve Vincent D’Onofrio şeklindedir.

Dizinin Konusu

Ratched, akıl hastanesinde hemşirelik yapan genç bir kadının hikayesini konu ediyor. İş arayışında olan Mildred, bunun için bir psikiyatri hastanesine başvurur. Hastanede, insan zihni ile ilgili rahatsız edici deneyler yapılmaktadır. Kendisini mükemmel bir şekilde gösteren Mildred, bir hemşirede aranması gereken tüm özelliklere sahip olduğunu belirtir. İşe kabul edilmesinin ardından Mildred, zamanla zihinsel sağlık sistemine ve içindeki kişilere sızmaya başlar. Çok geçmeden Mildred’ın güzel görünüşünün ardında yatan korkunç gerçekler ortaya çıkar.

Dizinin fragmanı izlemek için : https://www.youtube.com/watch?v=3YXro-vCxAQ

Rabia Bulut

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı.t Yüksek Lisansını ise Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yaptı. Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı sinema ve felsefe dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. Haberler ve röportajlar yapmakta, sinema yazıları yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir