Randevu İstanbul Başladı

23. Uluslararası Randevu İstanbul Film Festivali pandemi sebebiyle çevrimiçi gerçekleşiyor. Bugün online açılış töreni ile başlayan festival 23 Aralık’a kadar devam edecek.

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından düzenlenen festivalin tamamı randevuistanbul.com adresinden takip edilebilecek.

Her yıl farklı bir ülkeyi konuk eden festival bu yıl İngiltereyi odak noktası olarak alıyor.

Gösterimde hem Türkiye’den hem İngiltereden çeşitli yapımlar yer alıyor. Türk Sinemasına Bakış bölümünde; Çağan Irmak’ın Bizi Hatırla, 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde 10 ödül alan Ali Özel’in Bozkır, Umur Turagay’ın Güzelliğin Portresi, Nazif Tunç’un Karınca ve Berlin Film Festivali’nde En İyi İlk Film Ödülü’nü alan Mehmet Akif Büyükatalay’ın Oray filmleri yer alıyor.

‘Geleceğin Sinemalarından Kısalar’ bölümünde de Türkiye’de bu yıl üretilmiş kısa filmlerden bir seçkiye yer veriliyor. Festivalin ‘İngiltere’ye Bak Dünyayı Gör’ ve ‘İngiltere’den Kısalar’ kısımlarında ise İngiltere sinemasından örnekler bir araya getiriliyor.

Festivalin bu yılki uluslararası partneri İngiltere’den PACT (Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği) olarak belirlendi. Festival kapsamında düzenlenecek paneller, endüstri buluşmaları ve söyleşilerde İngiltere’nin ve Türkiye’nin önde gelen sektör profesyonelleri bir araya gelerek gündemdeki konuları değerlendirecekler ve Türkiye’de film çekme, ortak yapım imkanlarını görüşecekler.

Festivali takip etmek için : http://www.randevuistanbul.com/

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir