Rade Serbedzıja Türkiye’ye Geliyor

15 – 21 Ekim 2020 tarihler arasında Buca Belediyesi’nin himayesindeİzmir’de gerçekleşecek olan 6 Balkan Panorama Film Festivali’nin bu yılki Onur Konuğu Rade Serbedzija.

Ülkemizde özellikle Milcho Manchevski’ninyazıp yönettiği ‘Yağmurdan Önce’ (Before the Rain) filmiyle tanınan Hırvatoyuncu kuşkusuz ki Balkanların Hollywood’a armağan ettiği en tanınmış ve enbaşarılı oyunculardan biridir. Ünlü oyuncunun filmografisinde 150’nin üzerindeuzun metraj film ve 40’ın üzerinde dizi yer almaktadır. Rol aldığı filmler arasında‘Gözü Tamamen Kapalı’ (Eyes Wide Shut), ‘Kapışma’ (Snatch), ‘GörevimizTehlike’ (Mission: Impossible), ‘Batman Begins’ (Batman Başlıyor), ‘X:First Class’(X-Men: Birinci Sınıf), ‘Space Cowboys’ (Uzay Kovboyları), ‘Aziz’ (The Saint),‘Avrupa Muhabbeti’ (EuroTrip) ve ‘Stigmata’ gibi örnekler bulunuyor. Stanley Kubrick, Dany Boyle, Clint Eastwood, Phillip Noyce, Vanessa Redgrave ve Tom Cruise gibi isimlerle çalışmış olan oyuncu Ekim’de İzmir, Buca’da seyirciyle buluşacaktır.

BAŞVURULAR 19 HAZİRAN’DA BİTİYOR

14 Balkan ülkesini kapsayan festival uzun metraj , kısa metraj kurmaca ve belgesel filmlerin başvurularını kabul etmeye devam ediyor. Yarışma ve yayarışma dışı program başvuruları festivalin resmi sitesinden online ve ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Resmi başvurular önümüzdeki Cuma, 19 Haziran 2020’de sona erecektir. Ön Jüri tarafından değerlendirilecek olan başvuru sonuçları ise 20 Temmuz 2020 tarihine kadar festivalin resmi sitesinde ilan edilecektir.

FESTİVALDE 4 DALDA EN İYİ FİLME ÖDÜL VERİLECEKTİR

  • Sarı Şemsiye Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması (25.000 TL)
  • Sarı Şemsiye Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması (5.000 Avro)
  • Sarı Şemsiye Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması (5.000 TL)
  • Sarı Şemsiye Uluslararası Kısa Metraj Film Yarışması (1.000 Avro)

Yarışmaların kazananları yukarıda belirtilen para ödülü ve Sarı Şemsiye ödül heykelciği ile ödüllendirilecektir. Ayrıca Jüri üyelerinin uygun gördükleri her dalda Sarı Şemsiye Jüri Özel Ödülü’nü de verebilecektir.Yarışma ve yarışma dışı online başvurularınız ve daha detaylı bilgi için festivalin resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.bpff.art

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.