Platino Ödülleri Dağıtıldı

Fernando León de Aranoa’nın Oscar kısa listesine kalan muzip filmi “İyi Patron / The Good Boss” ve Arjantin yapımı Netflix dizisi “The Kingdom”, pazar gecesi dağıtılan 9. Platino Ödülleri’nin en büyük kazananları oldu.

Halihazırda Oscar adaylığı elde eden Penelope Cruz, Madrid’deki IFEMA Palacio Municipal’da düzenlenen ve Latin Amerika, İspanya ve Portekiz’deki film ve dizilere dağıtılan en büyük ödül olan Platinos’ta Pedro Almodóvar’ın “Paralel Anneler”i ile Seyirci Ödülü kazandı.

“İyi Patron”; en iyi film, yönetmen, senaryo, aktör (Bardem), orijinal müzik (Zeltia Montes) ve kurgu (Vanessa Marimbert) ödüllerini kazanarak şubat ayında Goya Ödülleri’nde elde ettiği zaferlerine yenilerini ekledi. Javier Bardem’in kariyerinin en önemli başarılarından birine ulaşan film, görünüşte yardımsever ama özünde uğursuz bir patronun işyerindeki gücünü kötüye kullanmasını kara mizahla anlatıyor.

Sekiz bölümlük Netflix dizisi “The Kingdom”ın (“El reino vacío”), Arjantinli bir başkan adayının öldürülmesi sonrası yerine evangelist bir kilise liderinin geçmesini konu ediyor. Psikolojik gerilim türündeki dizi Arjantin Netflix listelerinde bir numara olmuştu ve ikinci sezon şu sıralar hazırlanmakta.

Variety tarafından Almodóvar’ın “Annem Hakkında Her Şey”den bu yana en iyi filmi olarak gösterilen “Paralel Anneler” üç ödül aldı. Aitana Sánchez-Gijón en iyi yardımcı oyuncu seçilirken, orijinal müzik ve sanat yönetmenliği ödülleri, Almodóvar’ın düzenli işbirlikçileri Alberto Iglesias ve Antxon Gómez’e verildi. Almodóvar’ın uzun metrajlı filmi aynı zamanda en iyi film ve kadın oyuncu (Penélope Cruz) Seyirci Ödülleri’ne layık görüldü.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir