Paul Dano The Batman Kadrosunda

Robert Pattinson’ın başrolünde yer alacağı The Batman filminin The Riddler’ı kimin canlandıracağı belli oldu. Warner Bros’un The Riddler yani Edward Nashton için onay verdiği isim son zamanların başarılı oyuncularından Paul Dano oldu.

Matt Reeves, DC Sinematik Evreni’nin yeni filmi The Batman için iddialı bir kadro oluşturmaya devam ediyor. Bu kez ise filmin kötü karakterlerinden The Riddler’a kimin hayat vereceği belli oldu. Çizgi romanlardan tanıdığımız Edward Nygma olarak değil, Edward Nashton olarak karşımıza çıkacak olan isim ise There Will Be Blood, Love&Mercy, 12 Years A Slave, Little Miss Sunshine, War&Peace gibi yapımlardan tanıdığımız, ayrıca Wild Life isimli bir yönetmenlik denemesine imza atan Paul Dano oldu. Daha önce bu rol için Jonah Hill ile görüşmeler yapılmıştı. Ancak geçtiğimiz gün öğrenildiğine göre, Hill ile görüşmelerin sonuna gelinmişti.

Twilight serisi, Good Times, The Lost City Z gibi yapımların yıldız oyuncusu olan ve The Lighthouse filmiyle Oscar adaylığı dahi alabileceği düşünülen Robert Pattinson’ın Batman’i canlandıracağı filmde, Catwoman olarak en son Big Little Lies dizinden tanıdığımız yıldız oyuncu Zoe Kravitz; komiser Jim Gordon olarak ise Shaft, Broken Flowers, Açlık Oyunları, Westworld gibi yapımların başarılı oyuncusu Jeffrey Wright yer alacak.

Matt Reeves, The Batman filmini noir bir dedektiflik filmi olarak tasarlayacağını açıklamıştı. Robert Pattinson ise geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak Batman’in bir kahraman olmadığını ifade etti. Tüm bu bilgilere bakarak karşımıza çizgi romanlardaki gibi karanlık bir The Batman’in çıkacağını söyleyebiliriz.

The Batman, ülkemizdeki izleyicileriyle 25 Haziran 2021 tarihinde sinemalarda. (Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir