‘Online Senaryo Atölyesi’ Başlıyor!

Coronavirüs salgını sebebiyle evde olduğumuz şu günlerde atölyeler, festivaller online ortamlarda gerçekleşiyor. Edisyon Evi çatısı altında Behice Özden tarafından verilecek ‘Online Senaryo Atölyesi’ 7 Mayıs’ta başlıyor.

Behice Özden’in yönetiminde gerçekleştirilecek olan online senaryo atölyesi, 4 hafta sürecek. Katılımcılar, hikaye kurmadan sahnelemeye kadar senaryonun belli aşamalarından geçerek senaryo yazmanın inceliklerini keşfedecekler.

Toplam on saat sürecek olan atölye 28 Mayıs tarihine kadar, her perşembe günü devam edecek. Atölyede, karakter yaratmadan hikaye kurmaya, tretman yazımına, sahnelemeye kadar senaryo yazmanın temel prensipleri işlenecek.

Yetişkinler için hazırlanan atölyeye; daha önce hiç yazı yazmamış olanlar da katılabileceği gibi, atölye özellikle, izlediği filmlere, dizilere sık sık kendi yorumunu katanları, söyleyecek sözü, anlatacak bir hikayesi olanları bekliyor ve tamamen size özel, bambaşka bir dünya yaratmayı vadediyor. Pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilecek olan atölye, senaryoya ilgi duyanlara, aklındaki hikayeyi yazmayı ertelemek zorunda kalanlara zaman ve fırsat tanıyor. 

Behice Özden Kimdir? 

1979 yılında Yalova’da dünyaya geldi. Gazetecilik hayatına yerel gazeteler ile Cumhuriyet Gazetesi’nde başladı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yaratıcı Yazarlık Bölümü’nü bitirdi. Sinegraf’ın yapımcılığında Hayat Bağları isimli dizinin senaryo ekibinde çalıştı. Bireysel senaryo çalışmalarının yanı sıra Sevin Okyay’la birçok farklı proje çalışması içinde yer aldı.  In İstanbul Dergisi’nin Yayın Editörlüğü görevini üstlendi. Halen Yazı Evi Dergi’nin editörü olan Özden, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro ve yazarlık bölümleri ile akşam kursunda senaryo dersleri vermekte.

Online senaryo atölyesi ile ilgili detaylı bilgi için: atölye@edisyonevi.com

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir