Oyuncu Ömer Dönmez Vefat Etti!

Ömercik filmiyle tanınan Ömer Dönmez hayatını kaybetti.

Ömer Dönmez, bilinen adıyla Ömercik, sinema oyuncusu. 1960’lı ve 70’li yıllarda çocuk yıldız olarak filmlerde boy gösterdi.

Vefat haberini yeğeni Tolga Acar sosyal medyadan yaptığı açıklamayla duyurdu. Dönmez paylaşımında, ‘Dayım Ömer Dönmez’i (Ömercik) kaybettik. Cenaze öğlen namazına müteakip Üsküdar Selimiye Camii’nden kalkacaktır. Allah rahmet eylesin’ ifadelerini kullandı.

Ömer Dönmez Kimdir?

1959’da Adapazarı’nda doğdu. Dedesi ve babası, şekerleme üretim ve satışıyla ilgileniyordu. 4 yaşındayken eniştesi Hamdi Değirmencioğlu’nun İstanbul’daki Ses Dergisi Çocuk Yıldızlar Yarışması’na sokması ve ikinci olmasıyla ünlendi. İstanbul’a, teyzesinin yanına yerleşti ve Zeynep Değirmencioğlu ile çok yakın bir şekilde büyüdü. O yıllarda yoğun şekilde filmlerde oynadı, Türkan Şoray’la, Cüneyt Arkın’la, Ayhan Işık’la birlikte çalışma fırsatı buldu. 1970’lerde kuzeni Zeynep Değirmencioğlu ile Pamuk Prenses ve 7 Cüceler, Ayşecik ve Ömercik, Hayat Sevince Güzel, Özleyiş ve Yuvanın Bekçileri gibi filmlerde birlikte rol aldı. Maçka İlkokulu’nda ve Marmara Koleji’nde okudu. İlkokul yıllarında ailesi Adapazarı’ndan İstanbul’a taşındı ve Ömercik’in kazandığı paralarla alınan taksileri babası çalıştırmaya başladı. Yuvana Dön Baba, Artık Sevmeyeceğim ve Tatlı Günler gibi filmlerde yer aldı. Ancak gençlik yıllarında yaşadığı talihsiz kaza sonrası sol gözünü kaybedince sinemadan uzaklaşır.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir