Ölümünden 64 Yıl Sonra Filmde Rol Alacak!

1955’te henüz 24 yaşında trafik kazasında hayatını kaybeden ‘Asi Gençlik’ ve ‘Cennetin Doğuşu’ gibi önemli Amerikan klasik filmlerin oyuncusu James Dean,  dijital ortamda canlandırılıp Finding Jack filminde oynayacak.

James Dean Nasıl Dirilecek

Bilgisayar teknolojisi kullanılarak ünlü aktörün eski fotoğraf ve görüntülerinin yardımıyla oluşturulacağı ve sesinin de başka bir aktör tarafından seslendirileceği belirtildi.

Görüntü Hakları Satın Alındı

‘Magic City Films’ adlı yapım şirketi tarafından oyuncunun görüntü haklarını Finding Jack filmini yönetecek Anton Ernst ve Tati Golyk isteğiyle ailesinden satın alınarak dijital olarak yeniden yaratılması için bütün gerekli işlemlerin tam olduğu ifade edildi.

Finding Jack Filminin Konusu

Gareth Crocker’ın aynı adlı Finding Jack romanında uyarlanacak olan film Vietnam Savaşı’nın sonlarında geçen 10.000 ordu köpeğinin terkedilme hikâyesi üzerinde duracak. Dean, filmde Rogan isimli bir yan karaktere hayat verecek.

James Dean Hayranlarından Tepkiler

James Dean’ın dijital yolla yeniden canlandırılacağı haberi sonrası Dean hayranları sosyal medya hesaplarından tepkiyle karşıladı.  Birçok hayranın ortak kaygısı filmin bellekte yaşatılan James Dean’ı öldürecebileceği ihtimaliydi.

Filmin Yapımcısından Söz

Filmin yapımcısı Anton Ernst yaptığı açıklamada,“Ailesi, bunu Dean’in dördüncü filmi olarak görüyor, asla yapamadığı o film. Hayranlarını hayal kırıklığına uğratma niyetinde değiliz. Ekran testi sonuçlarını gördük. Ekrandayken, yüzde yüz James Dean gibi görünüyor” diyerek filmin iyi hazırlanacağına dair garanti verdi.

Vizyon Tarihi Belli

Filmin yapımına 2019 Kasım ayının sonlarına doğru başlanacağı belirtilirken vizyon tarihinin de 2020 yılının Kasım ayında olacağı açıklandı.

1995 yılında Muğla’nın bir sahil kasabasında doğdu. Lise sonda okuduğu ‘Suç ve Ceza’ adlı romandan çok etkilenerek Sinema-TV bölümünü okumaya karar verdi. Üniversite yıllarında senaryo alanında kendini geliştirmeye çalıştı ve bu dönemde yazdığı kısa metraj senaryolarının birkaçını filme dönüştürdü. Mezun olduktan sonra Film Arası ile tanıştı. Şimdi bu ailenin mensubu olarak yazılar yazmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir