18 Mart’ta Vizyona Giriyor

Ferit Karahan’ın ilk uzun metrajı ‘Okul Tıraşı’ 18 Mart’ta vizyona girecek.

71. Berlin Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştiren ve FIPRESCI ödülünü alan Okul Tıraşı filmi, 18 Mart’ta sinemaseverlerle buluşacak.

Okulda hastalanan arkadaşını doktora götürmeye çalışan bir gencin hikayesini anlatan filmin kadrosunda;Samet Yıldız, Ekin Koç, Mahir İpek, Melih Selçuk, Cansu Fırıncı ve Nurullah Alaca yer alıyor. Yönetmen koltuğunda Ferit Karahan oturuyor.

“Okul Tıraşı”nın kurgusunu  İranlı yönetmen Ashgar Farhadi’nin Oscar ödüllü filmlerinin ve Bahman Ghobadi, Ida Panahandeh gibi ünlü yönetmenlerin de editörü Hayedeh Safiyari yaptı.

Filmin Konusu

Bir yatılı okulda okuyan öğrenciler, okulda uygulanan baskı ve disiplinin altında ezilecek duruma gelmişlerdir. Bir gün öğrencilerden birinin rahatsızlanmasına kayıtsız kalamayan arkadaşı Yusuf, onu doktora götürmeye karar verir. Ancak önünde bir dizi engelle karşılaşır. Yusuf, arkadaşını doktora götürmek için, okul bürokrasisini, idarenin takındığı vurdumduymaz tavrı, yaşadıkları yerin zor coğrafi koşulları ve daha birçok sorunla mücadele etmek zorunda kalır.

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir