‘TRT ve AA’da İletişimciler Çalışsın’ Kampanyası

Erzurum Atatürk Üniversitesi’nden bir grup öğrenci, TRT ve Anadolu Ajansı’ndaki istihdam yapılanması ile ilgili bir kampanya başlattı.

İletişim Fakültesi öğrencilerinin mezuniyet sonrasında ciddi sorunlar yaşadıklarını ifade eden grup, bir çağrıda bulunarak bu bölümden mezun olanların TRT ve Anadolu Ajansı’nda istihdam edilmesi gerektiğini söyledi. Mustafa Erden, Emre Bulut, Sündüs Duman, İsmail Yılmaz, Yıldıray Topal, Muhammet Akbulut, İrem Fırat ve Emrah Konak adlı öğrenciler, yaptıkları duyuruda şunları söylüyor:

“Biliyorsunuz ki iletişim fakültesi mezunları TRT ve Anadolu Ajansı gibi devlet kurumlarına girebilmek için yüksek KPSS puanlarına ihtiyaç duyuyor. 2 ya da 4 sene gördüğümüz eğitimden sonra diğer meslek gruplarıyla aynı şartlara tabi tutuluyoruz. Kendi alanı olan fakülte öğrencilerine ayrıcalık ve istihdam alanı sağlanmıyor. Kim olursa olsun KPSS’den yüksek puan alırsa bu kurumlara girebiliyor. Bunun önüne geçilmesini istiyoruz. Tüm iletişim fakültesi öğrencileri ve mezunları olarak mağdur durumda bırakılıyoruz. Nasıl ki bir eğitim fakültesi bitirmeden ya da formasyon almadan öğretmen olunamıyorsa, bizler de hakkımız olanı istiyoruz. TRT ve Anadolu Ajansı öncelikli olarak iletişim fakültesi mezunlarının hakkıdır. Gereğinin yapılmasını ve sizlerin de desteklerini bekliyoruz.”

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir