‘Nomadland’ Galası İFF’de!

Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan Ödülü’ne layık görülen “Nomadland”, 39. İstanbul Film Festivali’nde Filmekimi Galaları kapsamında izleyiciyle buluşuyor!

77. Venedik Film Festivali’nde ‘Altın Aslan’, 45.Toronto Film Festivali’nde ‘Halkın Seçimi’ ödüllerini kazanan, ChloéZhao’nunyeni filmi “Nomadland”, 39. İstanbul Film Festivali’nde Filmekimi Galaları kapsamında beyazperdede izleyiciyle buluşuyor.

Songs My BrothersTaught Me” ve 2018’de İstanbul Film Festivali’nde Altın Lale için yarışarak FIPRESCI Ödülü’nü kazanan TheRider’ın yönetmeni ChloéZhao, Amerika’nın batı bölgelerinden şaşırtıcı insan hikâyeleri anlatmaya devam ediyor.İlk gösterimini eylül ayında “Altın Aslan” kazandığı Venedik Film Festivali’nde yapan “Nomadland”,JessicaBruder’in gerçeklerden hareketle kaleme aldığı kitabından uyarlanan, Oscar’lı oyuncu FrancesMcDormand’ınperformansıyla dikkat çeken bir yol filmi.

Nevada’daki küçük yerel şirketin batması sonucu, Fern (FrancesMcDormand) her şeyini toplar ve karavanıyla birlikte günümüz göçebelerinin yaşamlarını keşfetmek üzere yollara koyulur. ChloéZhao’nun üçüncü filmi olan “Nomadland”de Amerika’nın batısındaki uçsuz bucaksız düzlükler boyunca Fern’e yoldaşlık eden günümüzün gerçek göçebeleri Linda May, Swankie ve BobWells’le tanışırız. 

Filmin yapımcı koltuğunda FrancesMcDormand, Peter Spears, MollyeAsher, Dan Janvey veChloéZhaooturuyor. McDormand’austa aktör David Strathairn eşlik ediyor. Yönetmen Zhao, bu filmde TheRider’ın görüntü yönetmeniJoshua James Richardsile yeniden bir araya geliyor. Filmin müzikleri İtalyan kompozitör Ludovico Maria EnricoEinaudi’ye, kurgusu ise ChloéZhao’ya ait.

39. İstanbul Film Festivali Gösterim Tarihleri:

17 Ekim Cumartesi 17:00 Kadıköy Sineması

17 Ekim Cumartesi 21:00 CinemaximumCity’s

20 Ekim Salı 21:00 Kadıköy Sineması

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir