Nolan Tenet İçin Stresliyim Dedi

Tüm dünyadaki sinemalar, coronavirüs salgınını ardından azaltılan kısıtlamalarla birlikte büyük açılışını “Tenet” filmiyle yapmayı planlıyor. Ancak yarını belli olmayan şu günlerde, Tenet’in vizyon tarihi olan Temmuz’un sonuna kadar neler yaşanacağı bilinmiyor. Yönetmen Christopher Nolan da bu konudaki düşüncelerini paylaştı ve Tenet’in vizyona girmesi konusunda stresli olduğunu belirtti.

Robert Pattinson, John David Washington ve Elizabeth Debicki’nin başrolünde yer aldığı Tenet, coronavirüs döneminin en çok konuşulan filmi oldu. Çünkü özellikle Amerika sinemaları, daha öncesinde açılanlar olsa bile Tenet ile ilk blockbuster gişe filmini göstermiş olacak. Yani Tenet, sinemaların salgın dönemi kaderini belirleyecek denilebilir. Ya izleyiciler hiçbir şeye aldırmadan sinemalara gelecek, ya da hiçbir filmin izleyiciyi yeniden sinemaya çekemediğini göreceğiz. Christopher Nolan’ın da buna ve başka durumlara bağlı olarak birçok endişesi bulunduğu biliniyor. Deadline’a konuşan Nolan, filmden şu cümlelerle söz etti:

“Son sancıları yaşıyoruz. Bu materyallerle ne yapabileceğimiz konusunda büyük heyecan duymamız dışında bir şey söylemek istemiyorum. Bence yaptığım tüm filmler arasında Tenet en çok izleyici deneyimi, büyük ekran deneyimi üzerine tasarlanmış olanı. Tenet görüntülerinden ve seslerinden sinemalarda beyaz perde karşısında zevk alınması gereken bir film ve yaptıklarımızı görecek olduğunuz için çok heyecanlıyız. Geçmişte birçok önemli film yaptık. Ama Tenet globale erişim sağlayacak ve daha önce yaptığımız girişimlerin ötesinde olacak bir film. Bu filmi yalnızca geçmişte yaptığımız aksiyon filmleri sayesinde kazandığımız deneyimlerle çekmeyi başarabilirdik. Film, baş kahraman olarak olağandışı ve ikonik bir performans sergileyip Tenet’in kalbi olan John David Washington’ın başını çektiği harika bir kadroya sahip. Bu karakterle ne yaptığını görmeniz için sabırsızlanıyorum. Filmi sizinle paylaşmayı dört gözle bekliyorum.”

Oyuncu kadrosunda Robert Pattinson, John David Washington, Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson ve Kenneth Branagh gibi başarılı isimlerin yer aldığı Tenet’in vizyon tarihi son olarak 17 Temmuz’dan 31 Temmuz’a çekildi. 

(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.