“Niagara” Gösterimi Bugün Kundura Sinema’da

Özgün endüstriyel mimarisiyle sıradışı bir izleme deneyimi sunan Kundura Sinema’nın programında bugün, perdede Marilyn Monroe efsanesini başlatmış 1953 yapımı suç filmi Niagara var.

Henry Hathaway’in yönettiği ve senaryosunu Oscarlı senaristler Charles Brackett, Walter Reisch ile Richard L. Breen’in birlikte yazdığı film, sinema tarihinin en meşhur femme fatale’lerinden Rose rolünde Marilyn Monroe’nun doğuşunu müjdeliyor.

Bir tutku suçu hikâyesi anlatan film, gecikmiş balayıları için Niagara’ya gelmiş Polly ve Ray Cutler çiftinin kaldıkları otelde Rose ve George Loomis çifti ile tanışmaları ve ölümcül bir entrikanın parçasına dönüşmelerini konu alıyor. 

Muhteşem oyunculukları, yaklaşan felaket hissini son sahnesine dek koruyan ritmik temposu ve dönemi için bile çok ileride sayılan derinlikli karakterleriyle kara film türünün kült yapımlarından olan Niagara, Niagara Şelalesi’ni doğal güzelliği ve ürkütücülüğüyle benzersiz bir sete dönüştürmüş Joe MacDonald imzalı Technicolor görüntüleri ile de zamansız bir klasik sayılıyor. 

Yakut kırmızısı dudakları, moda dünyası kadar popüler kültürü de derinden etkilemiş Dorothy Jeakins tasarımı ikonik pembe elbisesi ve platin sarısı bukleleriyle ışıltısından bir an bile gözümüzü alamadığımız Marilyn Monroe’yu perdede izleme fırsatı da sunan film, 4K çözünürlüğündeki restore kopyasıyla gösterilecek. 19 Mart Cumartesi saat 17:00’de gerçekleşecek gösterim için sınırlı sayıda biletler ve detaylar beykozkundura.com’da!

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir