Netflix’ten Cumhuriyet Dizisi

Netflix platformu yeni bir Türk dizisi için çalışmalara başladı. Yeni dizi ‘Pera Palas’ta Gece Yarısı’nda kitabından yola çıkarak Cumhuriyet’in kuruluşu ve Atatürk anlatılacak. Uyarlama dizinin yönetmeni ise Emre Şahin olacak.

‘Pera Palas’ta Gece Yarısı’ Adlı Kitapdan Uyarlanacak

WebTekno’nun haberine göre; Netflix Türkiye’den resmi bir açıklama yapılmadı ancak platformun Pera Palas’ta Gece Yarısı adlı kitaptan uyarlanacak bir diziyle karşımıza çıkacağı öğrenildi. Charles King tarafından kaleme alınan Pera Palas’ta Gece Yarısı adlı kitabın türüyse tarihi kurgu.

Tarihi Bir Dizi Olarak Karşımıza Çıkacak

Charles King tarafından kaleme alınan tarihi kurgu türü olan kitapta Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküş dönemi ve Cumhuriyet’e geçiş süreci Pera Palas ekseninde anlatılıyor.

PAYLAŞ

1995 yılında Muğla’nın bir sahil kasabasında doğdu. Lise sonda okuduğu ‘Suç ve Ceza’ adlı romandan çok etkilenerek Sinema-TV bölümünü okumaya karar verdi. Üniversite yıllarında senaryo alanında kendini geliştirmeye çalıştı ve bu dönemde yazdığı kısa metraj senaryolarının birkaçını filme dönüştürdü. Mezun olduktan sonra Film Arası ile tanıştı. Şimdi bu ailenin mensubu olarak yazılar yazmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.