Netflix Türkiye İddialı Projelerini Duyurdu!

Netflix Türkiye, geçtiğimiz gün önemli bir etkinliğe imza attı. Basından birçok davetlinin katıldığı etkinlikte ülkemiz için orijinal yapımlar olması planan 6 yeni proje tanıtıldı.

Netflix’ten gelen duyuruya göre, online streaming platformunun ülkemizdeki gelecek planları arasında Atiye dizisinin devamının yanı sıra bir film, bir yarışma ve üç dizi projesi bulunuyor. Dijital yayıncılıkta dünya devi olan Netflix’in Türkiye yapımları 190 ülkede birden gösterime sunulacak. Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş, yeni projeler hakkında şu sözleri sarf etti: 

“Aynı zamanda muhteşem yazarlara, oyunculara, yönetmenlere ve kamera arkası ekiplere sahibiz. Ülkemizin özgün hikayeleri, bu harika ekiplerin anlatımıyla dünyanın her yerindeki üyelerimiz tarafından büyük bir keyif ve merakla izlenecek. Bu nedenle Türkiye’de daha fazla orijinal içeriğe yatırım yapmaya ve yaratıcı sektörümüz için global bir platform sağlamaya devam etmek istiyoruz.”

Mutsuz, evli ve çocuklu bir kadının 500 yılın en güçlü ay tutulmasının ardından değişen hayatını konu edinecek. Çağan Irmak, Umut Aral ve Ece Yörenç diziye imzasını atacak. Özge Özpirinçci (Reyhan), Birkan Sokullu (Nadir), Burak Yamantürk (Cihan) gibi isimlerin başrolünde yer alacağı Netflix orijinal dizisi “Şimdiki Aklım Olsaydı” Ay Yapım’ın imzasını taşıyacak.

Başak Abacıgil’in yönetmeni olacağı “Fatma” dizisi, beklenmedik bir cinayet işlemek zorunda kalan temizlik işçisi Fatma’nın hikayesini konu edinecek.

Sıcak Kafa” dünyadaki herkesin etkilendiği salgın delilik hastalığından etkilenmeyen Murat Siyavuş’un hikayesini anlatacak.

Netflix’in İlk Orijinal Türk Filmi: Yarına Tek Bilet

 Dilan Çiçek Deniz ve Metin Akdülger başrollü Yarına Tek Bilet, Ozan Açıktan’ın imzasını taşıyacak. Ankara’dan İzmir’e uzanan yolculukta bir tanışma hikayesini konu edinecek olan filmin Haziran’da gösterime girmesi planlanıyor.

Acun Medya ile ortak olarak hayata geçirilen olan Netflix yarışması Exatlon Challange, Türk influencerları çekişmeli bir rekabete sokacak.

Son olarak da Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün başrolünü paylaştığı Atiye dizisinin üçüncü sezonuna onay verildiği duyuruldu. 3. sezon çekimlerine önümüzdeki aylarda başlanacak.

(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir