‘Nasipse Adayız’ 30 Ekim’de Vizyonda!

Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ve başrollünde yer aldığı ‘Nasipse Adayız’ 30 Ekim’de sinemalarda gösterime giriyor.

Dünya galasını Rotterdam Film Festivali’nde yapan film, ülkemizde 39. İstanbul Film Festivali’nde yaptı. 27. Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Film, En İyi Senaryo, Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ve FİLM YÖN En İyi Yönetmen Ödülü’nü aldı.

23-30 Ekim tarihleri arasından gerçekleşecek 8. Boğaziçi Film Festivali’nde Altın Yunus için yarışacak Nasipse Adayız, sonrasında festival yolculuğunu sonlandırarak sinemalarda gösterilecek.

Filmin yapımcılığını Ay Yapım ve Poyraz Film üstleniyor. Kadrosunda Nazan Kesal, İnanç Konukçu yer alan filmin hikayesi Ercan Kesal’ın aynı adlı romanından geliyor.

Filmin Konusu

Kemal Güner hekim ve güç sahibi olmanın da sağladığı avantajlarla iyi bir sosyal çevre oluşturmuş, etrafında saygın,  sevilen, iyilik timsali, fakir babası doktor imajı yaratmıştır. Yarattığı bu imaja giderek kendisi de kapılan Dr.Kemal, bulunduğu ilçenin Belediye Başkanı olmaya heveslenir. Heveslenmekle de kalmaz ve resmen aday adayı olmaya karar verir. O artık bir aday adayıdır ve önümüzdeki belediye seçimlerinde de “Nasipse Adaydır!”

Fragmanı izlemek için : https://www.youtube.com/watch?v=-JD6zdOWxO8

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir