‘My Brilliant Friend’ 3. Sezon Geliyor!

Amerikan televizyon kanalı HBO ve İtalyan televizyon kanalı Rai’nin yapımcılığında çekilen My Brilliant Friend dizisi 3. sezon onayını aldı.

Elena ve Lila’nın arkadaşlığının anlatıldığı dizi, İtalyan yazar Elene Ferrante’nin Napoli Romanları serisine dayanıyor. Başrollerinde Margherita Mazzucco ve Gaia Girace‘nin yer aldığı dizinin yönetmen koltuğunda Saverio Costanzo yer alıyor.

Üçüncü sezon konusunu ‘Terk Edenler ve Kalanlar’ adlı serinin üçüncü kitabını temel alacak. ‘Benim Olağanüstü Arkadaşım’ ve ‘Yeni Soyadının Hikayesi’ adlı birinci ve ikinci sezonları Digitürk’de yer alıyor.

Dizinin Konusu

İlkokulda tanışan Elena Greco ve Raffaella Cerullo’nun yıllara yayılan hikayesi işleniyor. Kısa süre içerisinde çok yakın arkadaş olan ikili, doğup büyüdükleri Napoli kasabasında, yoksulluğun ve acımasız toplum şartlarının ortasında büyümeye çalışmaktadır. Dizi, bu dönemin 60 yıl sonrasında başlıyor; Elena, Lila adıyla seslendiği en yakın arkadaşının ortadan kaybolduğu haberini alıyor ve Lila’nın gizemlerini keşfetmek için hikayelerini kaleme almaya karar veriyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.