Michael Jackson Belgeseli’ne Emmy Ödülü

Yaratıcı Sanatlar Emmy Ödülleri sahiplerini buldu. Prime Time Emmy Ödülleri’nden bir hafta önce gerçekleşen törende Michael Jackson’la ilgili taciz iddialarını ele alan Leaving Never Land isimli belgeselin ödül alması dikkat çekti.Jackson’un ölümünden 10 yıl sonra yayımlanan belgesel 7 ila 10 yaşları arasında Jackson tarafından taciz edildiğini iddia eden iki yetişkin erkeğin anılarını konu alıyor. Jackson’ın ailesi ise hem belgesele hem de iddialara öfkeyle karşılık vermişti.

James Corden’ın “Carpool Karaoke” programının efsane müzik grubu Beatles üyelerinden Paul McCarthney’nin Liverpool’daki kasabasını ziyaret ettiği bölümü ve Bruce Springsteen’in tek kişilik Broadway gösterisi de geceden ödülle ayrıldı.“The Simpsons” en iyi animasyon dizisi ödülünü alırken “Queer Eye” adlı program dört ödül aldı.

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ünlü aşçı Anthony Bourdain’in yolculuklarından oluşan “Anthony Bourdain Parts Unknown” iki ödül alırken , en iyi belgesel dalında Oscar alan “Free Solo” ise yedi Emmy ödülüyle geceden ayrıldı.Esas ödül töreni ise 22 Eylül’de Los Angeles’ta düzenlenecek.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir