FilmArası Dergisi

Mecid Mecidi Hakında Hapis İddiası!

Dünyaca ünlü İranlı yönetmen Mecid Mecidi’nin Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filmi nedeniyle İran’da ev hapsinde tutulduğu iddia edildi.

“Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi” isimli yeni filmiyle tartışmaların odağı olan dünyaca ünlü İranlı yönetmen Mecid Mecidi’nin filmi nedeniyle İran’da ev hapsinde tutulduğu iddia edildi. Gazeteci-yazar Turan Kışlakçı’nın Twitter hesabından duyurduğu bilgilere göre film İran’da bazı mollaların sert tepkisiyle karşılaşmıştı. Filmde Şii anlayışın gözetilmediğini iddia eden bazı çevreler Mecidi’yi Sünnilerin etkisinde kalmakla suçluyordu.

Kışlakçı ayrıca gelen bilgilere göre İranlı mollaların tepkisinden dolayı Mecid Mecidi’nin filmin 2. ve 3. bölümlerini çekmeyeceğini ifade etti.

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017