Matrix’ten Yeni Haber Var

Matrix‘le alakalı ilk çıkan haberler bir dizi olabileceği yönündeydi. Daha sonra yeni bir üçleme gelebileceği de tartışıldı ama Lana Wachowski‘nin bir devam filmi çekmek istemesi üzerine diğer projeler iptal oldu ve Matrix 4 için çalışmalar başladı. 21 Mayıs 2021 günü gösterime girmesi beklenen filmin karakterleriyle alakalı bir söylentinin resmileştiği haberi geldi.

Matrix 4’ün şimdilik belli olan kadrosunda, üçlemeden Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, ve Jada Pinkett Smith tekrar yer alırken, kadroya yeni eklenen isimler Jessica Henwick, Neil Patrick Harris, Jonathan Groff, Toby Onwumere, ve Yahya Abdul-Mateen II olarak açıklandı. Başrollerdeki isimlerin kimi oynayacağı belli ama yeni isimler için bazı söylentiler vardı. Bunlardan en yoğun konuşulanı Yahya Abdul-Mateen II’nin genç Morpheus’u oynamasıydı ve bu söylenti artık resmi bir haber halini aldı. 

Abdul-Mateen, televizyon rollerinden, Aquaman ve Us gibi filmlerle beyaz perdeye bir atılım gerçekleştirdi ve yavaş yavaş tanınan bir yüz haline gelmeye başladı. HBO’nun Watchmen’inde gizemli Cal Abar olarak oynadığı en son rolü, tartışmasız şimdiye kadar en şok edici performansıydı. Abdul-Mateen’i, bakış açımızı değiştirebilecek bir filmde Morpheus’u oynarken görmek mükemmel bir seçim gibi görünüyor. 

Matrix 4, 21 Mayıs 2021 yılında gösterime girecek. John Wick 4‘ün de aynı gün gösterime girme ihtimali var. Bu sebeple iki filmden birinin gösterim tarihi değiştirmesi muhtemel ama değişiklik olmazsa güzel bir Keanu Reeves gününe hazırız. 

(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir