Marvel Yeni Dönem Projelerini Duyurdu!

Disney, Avengers: Endgame ile Marvel Sinematik Evreni’nde biten dönem sonrası seyirciyle buluşacak yeni dizi ve filmlerini açıkladı. İşte Marvel’in yeni dönemde öne çıkan projelerinden bazıları…

Thor Love And Thunder


Oscarlı aktör Christian Bale’in filmin kadrosuna Tanrı Kasabı Gorr olarak katılacağı açıklandı.


Chris Hemsworth ve Natalie Portman yeniden bir araya geleceği filmde Oscarlı aktör Christian Bale’in Tanrı Kasabı Gorr karakterine hayat verecek. Portman’ın karakteri olan Jane, bir kanser hastası olacak ve bir şekilde Thor’a dönüşmüş olarak izleyeceğiz. Ayrıca Tessa Thompson, dünyaya taşınan Asgard halkının kraliçesi olarak görev almaya devam edecek. Guardians of The Galaxy’nin yıldızı Chris Pratt ise Star Lord karakteriyle birlikte filmde yer alacak.

Vizyona giriş tarihi: 6 Mayıs 2022

Ant-Man ve Wasp Quantumania


İlk iki filmin kadrosunda yer alan Paul Rudd (Ant-Man), Evangeline Lilly (The Wasp), Michael Douglas (Dr. Hank Pym) ve Michelle Pfeiffer (Janet Van Dyne) rollerine tekrar hayat veriyorlar. Yeni açıklanan isimler arasında Cassie Lang karakterinin canlandıracak olan Kathryn Newton ve Fatih Kang (Kang the Conqueror) olarak da Jonathan Majors bulunuyor.


Yönetmen: Peyton Reed
Vizyona giriş tarihi: 2022

Hawkeye (Dizi)

Yenilmezler ekibinden Hawkeye, Disney+’da açıklanan ilk dizi. Kahramana beyazperde hayat veren Jeremy Renner’ın yanında Marvel ünlü okçularından Kate Bishop’u canlandıracak olan Hailee Steinfeld yer alacak.

Yönetmen: Rhys Thomas
Vizyona giriş tarihi: Disney+ yayın tarihi açıklanmadı.

She Hulk (Dizi)


She Hulk’un Marvel Film Evreni’ne geliyor. Dizinin ana karakteri She Hulk’u Tatiana Maslany canlandıracak. Hulk olarak tanıdığımız Mark Rufallo’nun da dizide zaman zaman çıkması bekleniyor. Daha önce Hulk’un düşmanlarından Abomination’ı canlandıran Tim Roth’da geri dönen isimler arasında.


Yönetmen: Kat Coiro ve Anu Valia
Vizyona giriş tarihi: Disney+ yayın tarihi açıklanmadı

Moon Knight (Dizi)

Marvel’ın Batman’i Moon Knight, Disney+’a gelecek yeni diziler arasında yer alıyor. Oscar Isaac ‘ın Marc Spector’a hayat vereceği dizinin yayın tarihi açıklanmadı.

Secret Invasion (Dizi)

Marvel Film Evreni filmlerinde Nick Furry olarak karşımıza çıkan Samuel L. Jackson, geri geliyor. Dizide aynı zamanda Captain Marvel’da Skrull Talos’u canlandıran Ben Mendelsohn’da yer alacak.


Vizyona giriş tarihi: Disney+ yayın tarihi açıklanmadı

Ironheart (Dizi)


Marvel Evreni’nde Iron Man’in zırh teknolojisinden sonra gelen en gelişmiş zırh’ın mucidi Riri Williams’ın hikayesi yeni açıklanan diziler arasında. Riri Williams rolünde Dominique Thorne var.


Vizyona giriş tarihi: Disney+ yayın tarihi açıklanmadı. 

War Machine (Dizi)


Marvel’ın 1987 – 1988 yılları arasında yayımlanmış olan klasik Iron Man öykülerinden biri Armor Wars Disney+ platformunda dizi oluyor. Don Cheadle, War Machine olarak geri dönüyor. Hikayenin konusu, Iron Man teknolojisinin mucidi Tony Stark’ın en büyük korkusu gerçek oluyor: Stark’ın teknolojisi yanlış ellere geçerse ne olur?

Vizyona giriş tarihi: Disney+ yayın tarihi açıklanmadı. 

Captain Marvel 2

Ms. Marvel‘a hayat veren Iman Vellani ve Ms. Marvel dizisinde Monica Rambeau’yu canlandıran Teyonah Parris, Captain Marvel 2‘de yer alacak. 

Yönetmen: Nia DaCosta
Vizyona giriş tarihi: 11 Kasım 2022

I Am Groot (Dizi)

Galaksinin Koruyucuları ekibinin sevilen ağacı Groot’un kısa filmlerden oluşan serisi. Marvel Film Evreni’nden yeni ve farklı karakterler dizide yer alacak. Disney+’da yayınlanacak.

Vizyona giriş tarihi: 2022

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

Yönetmen: James Gunn
Vizyona giriş tarihi: 2022

Yeni Fantastik Dörtlü filmi


Daha önce çekilen iki Fantastik Dörtlü filminden umduğunu bulamayan Marvel bu sefer şeytanın bacağını kırabilecek mi? 

Yönetmen: Jon Watts

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir