‘Maddenin Halleri’ 19 Haziran’da Mubi’de

2020 yılının ulusal ve uluslararası festivallerde adından söz ettiren Deniz Tortum’un Maddenin Halleri adlı belgeseli 19 Haziran’da Mubi’de yayınlanacak.

Dünya prömiyerini Ocak ayında Rotterdam Film Festivali’nde yapan film, Ağustos ayında da dünyanın en önemli belgesel film festivallerinden DokuFest’in Balkan bölümünde yarışmıştı.  57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Türkiye prömiyerini yapan “Maddenin Halleri”,Bingöl ElmasKöken Ergun ve Kurtuluş Özgen’den oluşan Ulusal Belgesel Film Yarışması Jürisi tarafından “Özgün anlatımı, yenilikçi görselliği, görünmeyeni görünür kılması”gerekçesiyle En İyi Belgesel Film Ödülü’nü kazanmıştı.

Yapımcılığını Anna Maria AslanoğluÖykü Canlı ve Aslı Erdem’in, ortak yapımcılığını ise Fırat Sezgin’in üstlendiği “Maddenin Halleri”, hastaneyi evi bellemiş doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarının gündelik hayatlarını takip ediyor ve bitmek bilmeyen koridorlarda, doktor odalarında ve ameliyathanelerde dolanarak hastanede akıp giden yaşamı anlamaya çalışıyor.

Kurgusunu Sercan Sezgin, müziklerini Alican Çamcı, renklerini James Norman, ses tasarımını da Ernst Karel ile Yalın Özgencil’in yapıyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir