FilmArası Dergisi

Lösemi Hastaları İçin Kısa Film

Ege Üniversitesi Radyo TV Sinema son sınıf öğrencilerinin lösemi hastalığına dikkat çekmek için çektikleri kısa film, Kuşadası Belediyesi ve Ticaret Odası’nın destekleriyle Kuşadası’nda tamamlandı.

“Tut Elimden” adlı kısa filmin yönetmenlerinden Mehmet Ali Ceylan, amaçlarının lösemi hastalığına dikkat çekmek ve toplumsal duyarlılık oluşturmak olduğunu belirtti. Filmin diğer yönetmeni Şifa Çelik ise “Toplumumuzda çoğu kesim tarafından yanlış algılanan bu nedenle duyarlılık yaratmada yetersiz kalınan hastalık hakkında bilgileri doğru bir şekilde anlatma insanları bilinçlendirmeye yönelik misyonu hedeflendi. Kısa filmin yakın zamanda ulusal ve uluslararası bir çok festival ve yarışmada izleyici ile buluşacağı ifade edildi” dedi ve filmde İstanbul’dan gelen profesyonel oyuncuların gönüllü olarak görev aldığını kaydetti.

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017