‘Kuru Otlar Üstüne’ Setinden İlk Fotoğraflar

Usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan yeni filmi Kuru Otlar Üstüne’nin setinden ilk fotoğraflar geldi.

Yayınlanan fotoğraflarda Merve Dizdar , Nuri Bilge Ceylan ve Deniz Celiloğlu yer alıyor. Filmin diğer başrolü ise Musab Ekici.

Senaryoda Ceylan’a Ebru Ceylan ve Akın Aksu eşlik ediyor. Kuru Otlar Üstüne’nin senaryosunun “en uzun senaryo” olduğunu Ebru Ceylan yaptığı paylaşımla duyurmuştu.

 

2022 yılında vizyona girmesi beklenen film Türkiye, Fransa ve İsveç ortak yapımı olacak.

Kültür Bakanlığı’nın destekleri açıklandığında Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filminin haberi gelmişti. Kuru Otlar Üstüne adıyla duyurulan yapım Bakanlığı’nın Usta Yönetmenlere desteği olarak 2 milyon lira ile desteklendi. Aynı zamanda 12 Punto TRT Senaryo Günleri kapsamında bu yıl ilk kez verilen Ustaya Saygı TRT Ortak Yapım Ödülü takdim edildi.

Filmin konusu

Anadolu’nun ücra bir köyünde göreve başlayan Samet’in zorlu hayat şartlarıyla savaşmasını ve ardından tayin için başvuru yapması ve istediğini elde edememesi sonucu içine düştüğü durumu konu ediniyor. Samet bu zorlu ve umudunun yıkıldığı bir dönemde kendisi gibi öğretmen olan Nuray ile karşılaşır ve tüm hayatı değişir.

İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı. Yüksek lisansını Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında, "Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi" başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı "Sinema ve Felsefe" dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. 2019-2021 yılları arasında filmarasidergisi.com 'un yayın koordinatörlüğünü yaptı. Şimdilerde ise haberleri, röportajları ve sinema yazılarıyla yer alıyor. 2022 yılından itibaren Litros Sanat Dijital Kültür Sanat Gazetesi'nde editör olarak çalışıyor. Sinemanın gücüne inanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir