Kötü Karakterlere Apple Yasağı!

Bıçaklar Çekildi (Knives Out) filminin yönetmeni Rian Johnson, kötü karakterlerin Apple kullanmasına izin vermediğini açıkladı.

92 . Oscar Ödülleri’nde En İyi Orjinal Senaryo kategorisinde aday gösterilen Bıçaklar Çekildi, 294 milyon dolarlık bir hasılat yaptı. Rian Johnson’un Vanity Fair’e yaptığı açıklama: ‘‘ Bunu size söylemeli miyim, bilmiyorum. Ayıp bir şey olması nedeniyle değil, yazacağım gelecek gizem filmim konusunda her şeyi mahvedebileceği için. Apple, filmlerde iPhone kullanılmasına izin veriyor ama kötüler kamera önünde iPhone kullanamıyor.” Yapılan açıklama eğer doğruysa gizem-polisiye türlerinde bir spoiler sebebi oluşturuyor.

Rian Johnson’un yazıp yönettiği filmin kadrosunda: Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, Don Johnson, Toni Collette, Lakeith Stanfield, Katherine Langford, Jaeden Martell ve Christopher Plummer yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde film devamı için onay almıştı.

Filmin Konusu

‘Bıçaklar Çekildi’ ünlü bir yazarın ölümünün ardındaki sırrı ortaya çıkarmaya çalışan bir dedektifin hikayesini konu ediyor. Ünlü bir suç romanı yazarı olan Harlan Thrombey, 85. yaş gününde evinde ölü bulunur. Meraklı bir araştırmacı dedektif olan Benoit Blanc, gizli bir şekilde cinayet araştırmasında yer almaya başlar. Harlan Thrombey’nin ailesine soruşturma için başvurulur, ancak aile tam anlamıyla hiçbir işe yaramazdır. Blanc, tüm bu yüzeyde görünenlerin altını kazımak ve tüm yalanları ortaya çıkararak Thrombey’nin ölümünün ardındaki gerçeği bulmak için zorlu bir mücadeleye girişir. Dedektif, araştırmasını ilerlettikçe, saklı kalan birçok gerçek ortaya çıkar.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir