Kızım Gibi Kokuyorsun’a İtalya’dan Ödül

‘’Kızım Gibi Kokuyorsun’’ yurt dışı festivallerinde ülkemizi temsil etmeye devam ederken ödüllerine de yenilerini ekliyor. 

Film, Milan Uluslararası Film Festivalinden ‘’Jüri Özel’’ ve ‘’En İyi Görüntü Yönetmeni’’ ödülleri ile döndü. Filmin görüntü yönetmenliğini ‘’Karşılaşma’’, ‘’Masumiyet’’, ‘’Yazgı’’ ve ‘’Melekler Evi’’ filmlerinin de görüntü yönetmenliğini yapan Ali Utku üstleniyor. Festival yolculuğuna yurt dışında devam eden ‘’Kızım Gibi Kokuyorsun’’ filminin vizyon tarihi 2020 yılının ilk ayları gibi planlanıyor. 

Sinema Genel Müdürlüğü destekli olan yapım ayrıca mülteciler konusunda dikkat çekmesinden dolayı davet edildiği Amerika’daki iki üniversitede gösterimini yaptıktan sonra, Fransa’nın başkenti Paris’te Mavijaan Film Distribütörü himayesinde Fransa galasını gerçekleştirecek.

Film 12-19 Aralık’ta, 2019 yılının en gözde filmlerinin yer aldığı 17. Chennai Uluslararası Film Festivali’ndeki dünya seçkisinde de yer alacak. Festival’de ‘’Kızım Gibi Kokuyorsun’’la birlikte Can Evrenol’un ‘’Peri’’ filmi de 95 filmin arasından ülkemizi temsil edecek.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir