Kısa Film Başvuruları Başladı

İlk kez yurtdışından bir film festivali, bu yıl Türkiye’de düzenleniyor. 2020 Ekim ayında İzmir’de düzenlenecek 11. Balkans Beyond Borders Kısa Film Festivali başvuruları başladı.

B11. Balkans Beyond Borders Short Film Festivali bu sene “contr(u)st (tezatlık ve güven)”temasıyla yola çıktı. Genç film yönetmenleri bu yılın tema başlığından esinlenerek çektikleri filmleri 1 Hazirana kadar gönderebilirler. Yönetmenler, 30 dakikaya kadar olan tüm kısa film
türleriyle (kurmaca, animasyon, deneysel ve belgesel) Filmfreeway üzerinden başvuru yapabilirler.

Balkanların en iyi kısa film festivallerinden olan bu yıl 11. düzenlenecek Balkans Beyond Borders Kısa Film Festivali Yarışması’nda En İyi Film Ödülü alan filme 1000 Euro ödül verilecek. Ayrıca yarışmada En İyi İlk Film Ödülü, Seyirci Özel Ödülü alan filmlere de para ödülü takdim edilecektir. Seyirci Özel Ödülü hariç diğer ödüller, Balkan film endüstrisinin uzman ve tanınmış isimlerinden oluşan jüri tarafından karar verilecek. Bununla birlikte Jüri tarafından bazı filmlere de Mansiyon Ödülü verilecektir.

BBB Kısa Film Festivali, her yıl farklı bir ülke ve şehirde düzenlenen tüm ilgisini Balkan ülkelerine yönlendiren ender film festivallerinden birisidir. 2010 yılından itibaren festival, 380’den fazla Balkan yapımı ve 200’den fazla Balkan yapımı olmayan filme yer vererek 8 farklı ülkede ve 9 farklı şehirde (Belgrad, Atina, Tiran, Bükreş, Saraybosna, Selanik, Brüksel, Novi
Sad ve tekrar Atina’da) düzenlendi. Festivalin bu seneki yeri ise; Türkiye’nin büyük bir tarihine ve kültürüne ev sahipliği yapan, dinamik yaşamın, özgür düşüncenin ve sanatın merkezi haline gelen canlı bir sahil şehri olan İzmir.

Başvuru işlemleri hakkında daha fazla bilgi için: www.balkansbeyondborders.eu

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir