Kimin Piyasadan Alacağı Yok ki!

Türk Sinemasının en önemli isimlerinden biri olan Salih Kalyon’un da yer aldığı; yazan, çizen, çeken, yöneten ve oynayan ‘Genç Kafa’ ekibinin ilk filmi ‘Piyasadan Büyük Alacağımız Var’ vizyon için gün sayıyor.

4 Eylül’de gösterime girecek olan filmde ‘Kimin piyasadan alacağı yok ki?’ diyen usta oyuncu Salih Kalyon bu filmde, Ertem Eğilmez vizyonunun yansıtıldığını da belirtiyor.

Bir Telefon Yetti

“Bu film benim talebelerimin filmi. Bir gün onlardan biri telefon açtı ve “Hocam, dizi projeleri bir kanal tarafından çalınan bir grup gencin başına gelenleri anlatan bir film çekiyoruz. Sizde bizimle olur musunuz?” dedi. Ben de gençlere çok güvendim, onlar beni Ertem Eğilmez ekolünden olduklarına ikna ettiler ve birlikte rol aldık. Çocukların tiyatrodaki hocaları Savaş Dinçel’i canlandırıyorum. Rahmetli Savaş benim tiyatro dünyasına adım attığımda ilk “Merhaba” dediğim ilk tanıştığım arkadaşım. Bu yönüyle de bu rol benim için çok özel bir rol. Hiç tereddütsüz kabul ettim. Çekimler sırasında da iyi ki bu genç arkadaşların yanında oldum. Onlarla birlikte bu yola çıktım dedim. Aynen filmin adı gibi hepimizin bu piyasadan alacağı var” dedi.

Yapımcılığını Sami Dündar’ın, yönetmenliğini Genç Kafa ekibinden Ekin Akçay’ın yaptığı komedi filminin senaryosu da Genç Kafa’dan Okan Metin, İzzet Başlak ve Ekin Akçay’a ait. Filmin başrollerini ‘’Genç Kafa’’ ekibinin oyuncuları İzzet Başlak, Ali Yiğit San, Rabia Tutal, Ali Rıza Kara, Okan Metin’in yanı sıra, Baran Erdoğan ve Okan Sağlam paylaşıyor. Filmde; Melek Şahin, Cem Özer, Barış Başar, Kamil Güler, Aykut Taşkın, Tevfik İnceoğlu, Ali Erdoğan, Tevfik İnceoğlu, Cahit Kaşıkçılar, Mehmet Auf ve Başay Okay gibi usta isimler de yer alıyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir