Kazananlar Belli Oldu!

İzmir’de bu yıl 1-4 Ekim tarihleri arasında fiziksel olarak düzenlenmesi planlanan ancak Covid19 sebebiyle alınan alınan sağlık önlemleri dahilinde online olarak gerçekleşen 11. Balkans Beyond Borders Kısa Film Festivali’nin ödül kazanan filmleri belli oldu.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu sponsorluğunda Türkiye’den oyuncu ve yönetmen Nesrin Cavadzade, Yunanistan’dan yönetmen Jacqueline Lentzou ve Romanya’dan yönetmen Mihaela Mihaela Constantinescu’nun yer aldığı 3 ana jüri tarafından kazanan filmlere En İyi Film Ödülü, En İyi İlk Film Ödülü, ve Özel Mansiyon Ödülleri verildi.

En İyi Film Ödülü’nü Georgi M. Unkovski’nin yönettiği Makedonya yapımı “Sticker” filmi, En İyi İlk Film Ödülü’nü Djordje Vojvodic’in yönettiği Karadağ yapımı “The Visit” filmi kazandı. Thanasis Neofotistos’un yönettiği Yunanistan yapımı “Route-3” filmi, Enxhi Rista’nın yönettiği Romanya yapımı “He Loves My Eyes” filmi ile Lidija Mojsovska’nın yönettiği Makedonya yapımı “The Award” filmi jüri tarafından Özel Mansiyon Ödülü’ne layık görüldü. Ayrıca seyircilerin kullandığı oylar ile Egemen Yılmaz’ın yönettiği Türkiye yapımı “Deniz, Toprak, Asfalt (Sea, Soil, Asphalt)” filmi, Seyirci Ödülü’nü kazandı.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir