Kazanan 20 Senaryo Belli Oldu

TÜRSAK Vakfı tarafından, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde ve Beyoğlu Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 13.sü düzenlenen “Geleceğin Sineması” yarışmasında kazanan 20 senaryo belli oldu!

Bu yıl 13.sü düzenlenen Geleceğin Sineması yarışması, öğrencileri, daha iyi projeler hayal edebilmeleri için motive etmeyi ve hem senaryo yazımı hem de film yapım aşamasında desteklemeyi amaçlıyor. “Kısa Kısa Beyoğlu” temalı 86 tane kısa film projesinin başvuruda bulunduğu yarışmada bu yıl 20 senaryo ödüle layık görüldü.

Yarışmada her yıl, sinema dünyasından senarist, yönetmen, yazar, yapımcı, akademisyen ve oyunculardan oluşan Ön ve Ana Jüri olmak üzere iki jüri değerlendirmede bulunuyor. Bu yıl Ön Jüri’de yer alan Muzaffer Hiçdurmaz, Doğa Can Anafarta, Adnan Ekinci, Ali Tanrıverdi ve Alper Çağlayan’ın elemesinden geçen 39 proje, 14 Haziran 2016 tarihinde Ana Jüriye sunuldu. Burçak Evren, Sevinç Baloğlu, Semir Aslanyürek, Hilmi Etikan, Hatice Aslan, Timur Savcı, Gökhan Mutlay, Selçuk Yavuzkanat, Ahu Türkpençe, Cem Altınsaray ve Deniz Doğan’dan oluşan Ana Jüri tarafından ikinci kez değerlendirilen senaryolar arasından seçilen 20 proje ise ödüle layık görüldü.

Ödüle layık görülen 20 proje, film yapım desteği olarak para ödülü alırken, aralarından seçilen en iyi 3 proje ise para ödülünün yanı sıra sponsor kurumlar Fono Film’den kurgu ve Linka’dan kamera desteği alacak.

Ekim 2016 tarihine kadar çekim süresi olan 20 kısa film, Ana Jüri tarafından ikinci bir jüri değerlendirmesine girecek. Değerlendirme sonucunda dereceye giren ilk üç kısa film ek para ödülü almaya hak kazanacak. Kazananlara ödülleri ve plaketleri sanatçıların ve basının katılımıyla gerçekleştirilecek özel bir ödül töreninde takdim edilecek.

YAPIM DESTEĞİ ALACAK 20 SENARYO

2+2  – Serkan Uzunyol

20.58 – Alper Kot

AZAP – Muhammed Duman

BEYOĞLU SİNEMASI  – Ömer Ferhat Özmen

BEYOĞLU’YU DİNLEMEK – Gani Nalbant

CUMARTESİ DÜŞÜ – Alper Kızılboğa

DELİ’L – Ersin Demirel

GÖRÜNMEZ ADAM – Süleyman Demirel

İNSAN ÇİFTLİĞİ – Altuğ İşler

KARŞILAŞMA – Burhan Sarper Arı

KASETİN B YÜZÜ- Ömer Ferhat Özmen

KOMŞU – Görkem Bakıcı

KÜLTÜRLERARASI – Mehmet Talha Akhan

MEMORIUM – Berk Bayrak

PASAJ PASAJ BEYOĞLU – Ayşen Öztekin

RAGIP – Ayberk Ersürmeli

RENGARENK YAĞMURLAR – İbrahim Doğan

SÜMBÜL APARTMANI – Gizem Akar

TAKSİ – Halil İbrahim Akça

YARGIÇ CEMİL – Uluç Muslu

 

EKİPMAN VE POST PRODÜKSİYON DESTEĞİ ALACAK 3 PROJE

2+2                                       Serkan Uzunyol

BEYOĞLU SİNEMASI       Ömer Ferhat Özmen

KÜLTÜRLERARASI         Mehmet Talha Akhan

 

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir