Jüri Başkanı Ömer Vargı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Kasım- 6 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan 52. Uluslararası Antalya Film Festivali Ulusal Yarışma Jürisi’ne yapımcı, yönetmen ve senarist Ömer Vargı başkanlık edecek.

Sinemaya 1974 yılında Yılmaz Güney ve Şerif Gören ile “Endişe” filminde çalışarak başlayan Ömer Vargı; “Deprem”, “Taksi Şoförü” ve “Nehir” filmlerinde Gören’in asistanlığını yaptı. ‘80’li yıllarda uzun metrajlı film yapımına başlayan Vargı, Link Prodüksiyon ve Filma-Cass’ın ortağı olarak, birçok uzun metrajlı filminin yanı sıra 1977 yılından bugüne dek binden fazla reklam filmi yönetti. Şerif Gören imzalı “Amerikalı”(1993) ile Yavuz Turgul imzalı “Eşkıya”nın (1996) yapımcılığını Filma-Cass üstlendi. Vargı, 1998 yılında ilk kez bir uzun metraj film için yönetmenlik koltuğuna oturdu; hem izleyici hem eleştirmenler tarafından beğenilen “Her Şey Çok Güzel Olacak”a imza attı. “İnşaat” (2003), “Kabadayı” (2007), “Anadolu Kartalları” (2011) ve “İnşaat 2”yi (2015) yönetti.

52. Uluslararası Antalya Film Festivali ve Jüri Başkanlığı ile ilgili olarak Ömer Vargı, “Sinema; yaratanı, yapanı, izleyicisi, yazarları ve festivalleri ile bir bütün. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin, bu bütün içinde sinemamız adına korunması ve sahip çıkılması gereken geleneksel bir yapısının olduğunu düşünüyorum” dedi.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir