Julianne Moore: Trump’ın İdealleri Aptalca!

Hollywood’un en önemli karakter oyuncularından Julianne Moore ile Toronto Film Festivali’nde buluşan Tuhaf Dergi, Aralık sayısında çok özel bir röportaja imza attı! BAFTA ve Akademi ödüllü oyuncu Julianne Moore; iki karakteri biden canlandırdığı “Suburbicon” filmini, filmin yönetmeni George Clooney’i, Trump’ı ve cinsiyet eşitsizliğini Tuhaf Dergi’ye anlatıyor. “Sosyal medyada herkes kendisinin daha iyi bir versiyonunu yutturmaya çalışıyor” diyen Moore okurlara soruyor: “Niçin kendimizle ilgili kısa reklamlar verip durmak zorundayız ki?”

Tuhaf Dergi, Aralık sayısı için Hollywood’un en önemli karakter oyuncularından Julianne Moore ile Toronto Film Festivali’nde buluştu ve çok özel bir röportaj gerçekleştirdi. George Clooney’in “Suburbicon” filminde iki karakteri birden canlandıran Julianne Moore, filmin siyasal yanını, Trump siyasetini ve Hollywood’da gündemde olan cinsiyet eşitsizliği sorununu Tuhaf Dergi’ye anlatıyor.

Nando Salva’nın gerçekleştirdiği röportajda, “Trump’ın başkan olacağını tahmin edebilmiş miydiniz?” sorusuna karşı; Asla tahmin edemedim. Artık kendi ülkemi tanıyamıyorum. Ben sivil hak mücadelelerinin yürütüldüğü bir ortamda büyüdüm. Bazı şeylerin kalıcı olacağını düşünmüştüm ama belli ki yanılmışız. Amerika şimdi her zamankinden daha kızgın bir ülke.” cevabını veren Julianne Moore, yapılması gereken en mantıklı şeyin, kendimize zalimliğimizi irdeleten hikâyeler anlatmak olduğunu düşünüyor. Oyuncunun, “George Clooney ABD başkanlığına aday olsa ona oy verir miydiniz?” sorusuna yanıtı ise; “Lütfen George başkan adayı olmaya kalkmasın.” şeklinde oluyor.

Amerika’yı büyük yapan şeyin, dünyanın her köşesinden insanların oluşturduğu bir nüfusa sahip olması ve bu insanlara bir gelecek sunması olduğunu söyleyen Julianne Moore; “Trump’ın idealleri saldırganca olmakla kalmıyor, aynı zamanda aptalca.” diyor ve kendisinin de göçmen bir ailenin çocuğu olduğunu hatırlatıyor.

“Sosyal medyada herkes kendisinin daha iyi bir versiyonunu yutturmaya çalışıyor” diyen Julianne Moore okurlara soruyor: “Niçin kendimizle ilgili kısa reklamlar verip durmak zorundayız ki?”

Julianne Moore ile yapılan özel röportajın tamamı; Tuhaf Dergi Aralık sayısında.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir