Jon Favreau Diplomatik Olmayı Seçti

Martin Scorsese ve Francis Ford Coppola’nın Marvel film eleştirileri, Marvel Sinematik Evren’in içinde ve dışındaki yeteneklerden gelen tepkilerin zincirleme reaksiyonu başlattı. Dün Ken Loach’ın hamburger gibi filmler açıklamasından sonra Natalie Portman, Taika Waititi ve James Gunn gibi Marvel Sinematik Evren’inin kahramanları Marvel filmlerini suçlamalara karşı savundular. İron Man direktörü ve Marvel Sinematik Evreni oyuncusu Jon Favreau politik olmayı seçiyor.

Favreau Salı günü (The Wrap ile) CNBC’ye “Bu iki adam benim kahramanlarım ve fikirlerini ifade etme hakkını kazandılar” dedi. “Yolu açmasaydı ne yapıyorum yapmazdım. Bir ilham kaynağı olarak hizmet ettiler. İstedikleri herhangi bir görüşü dile getirebilirler. ”

“Iron Man” ve “Iron Man 2” yönetmenliğine ek olarak, Favreau, Marvel Sinematik Evren’de on yıldan fazla Mutlu Hogan olarak rol aldı. Favreau’nun karakteri bu yıl hem “Yenilmezler: Endgame” hem de “Örümcek Adam: Evden Uzak” olarak ortaya çıktı.Favreau, 12 Kasım’da çıkacak olan Disney + “Star Wars” dizisinin “The Mandalorian” ın arkasında.

Scorsese, Marvel filmlerine karşı güçlü çıkan ilk yönetmen oldu. Ekim ayının başındaki bir röportajda Scorsese, “Dürüst olmak gerekirse, Marvel filmleri hakkında yapabileceğim en yakın şey, en iyi performans gösteren oyuncularla, şartlar altında ellerinden gelenin en iyisini yapan oyuncularla yapıldı. . Duygusal, psikolojik deneyimleri başka bir insana aktarmaya çalışan insan sineması değildir. ”

Coppola, 20 Ekim’deki Marvel karşıtı trene “Martin Scorsese, Marvel resimlerinin sinema olmadığını söylediğinde haklı, çünkü sinemadan bir şeyler öğrenmeyi umuyoruz, bir şeyler, biraz aydınlanma, biraz bilgi, biraz ilham almayı bekliyoruz. … Kimsenin aynı filmi tekrar tekrar görmekten bir şey çıkardığını bilmiyorum. Martin sinema olmadığını söylerken kibardı. Aşağılık olduğunu söylemedi, ki sadece söylediğim gibi. ” (İndiewire)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.