Jim Carrey’den Truman Show 2 Açıklaması

Jim Carrey, Collider’a verdiği bir röportajda The Truman Show’un devam filmi olasılığı hakkında konuştu.

Carrey; olası bir The Truman Show 2 filmi ile ilgili sorulan sorularda bu ihtimalin gerçekleşeceği yönünde ve devam filminin nasıl olacağı hakkında ipuçlarıyla cevap verdi.

‘Truman Duvarın Dışına Çıktığı Zaman Ne Olacağı?’

Carrey “Bence The Truman Show şimdilerde mikro düzeyde var olan bir şey. Makro düzeyle ilgili olan bir hikayeydi. Ama şimdilerde herkesin bir abonelik kanalı var. Herkes kendi Truman Show dünyasına sahip. Orada olması gereken bir şey var. Sıklıkla düşündüğüm ve sorduğum şey, Truman duvarın dışına çıktığı zaman ne olacağı. Basitçe herkes içeriye geri döndüğü için onun dışarıda yalnız olacağını fark etmek biraz zamanımı aldı. Hepsi kubbede olmak istiyordu” dedi.

The Truman Show Hakkında

The Truman Show Andrew Niccol tarafından yazılan ve Peter Weir’ın yönettiği 1998 yapımı bir filmdir. Filmde Jim Carrey, Laura Linney, Ed Harris ve Natascha McElhone gibi yıldızlar yer almıştır. Film 71. Oscar ödüllerinde En İyi Yönetmen, En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve En İyi Özgün Senaryo dallarında oscara aday gösterilmiş fakat her üç dalda da ödülü kazanamamıştır.

1995 yılında Muğla’nın bir sahil kasabasında doğdu. Lise sonda okuduğu ‘Suç ve Ceza’ adlı romandan çok etkilenerek Sinema-TV bölümünü okumaya karar verdi. Üniversite yıllarında senaryo alanında kendini geliştirmeye çalıştı ve bu dönemde yazdığı kısa metraj senaryolarının birkaçını filme dönüştürdü. Mezun olduktan sonra Film Arası ile tanıştı. Şimdi bu ailenin mensubu olarak yazılar yazmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir