İstanbul Film Festivali – 3. Gün Programı

Festivalin 3. gün programında Dünya Festivallerinden bölümünden birçok film seyirciyle buluşurken, Ethan Hawke’un da ilk yönetmenlik deneyimini izleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

BU FİLMİN SEANSINA DİKKAT!
“Dünya Festivallerinden” bölümünde yer alan Yonebayashi Hiromasa imzalı Marnie Oradayken filminin Atlas Sineması Salon 2 16.00 seansı 17.00’de başlayacaktır.

Festivalin “Anılarına” bölümünde yakın zamanda kaybettiğimiz ustaları unutulmaz filmleriyle hatırlıyoruz ve onlara bir kez daha hayran kalıyoruz. Yarın sabah, derin sesi ve delici bakışlarıyla Hollywood’un en büyük oyuncularından Lauren Bacall’ın anısına Howard Hawks klasiği Derin Uyku filmi Rexx Sineması 11.00 seansında izlenebilir.

Dünya Festivallerinden Bölümünün Ödüllü Filmleri
Sabah Gazetesi sponsorluğundaki “Dünya Festivallerinden” bölümünden birçok filmi Rexx Sineması’nda izleme fırsatı yakalayacaksınız. Bol ödüllü Oscar adayı Monsieur Lazhar / Canım Öğretmenim ile tanıdığımız Philippe Falardeau’nün, başrol oyuncusu Reese Witherspoon’un kariyerinin en iyi performanslarından birini sergilediği İyi Bir Yalan 16.00 seansında; yapımcıların baskısıyla orijinalini değiştirmek zorunda kalan yönetmen Mark Christopher’ın 17 yıl sonra elden geçirdiği Stüdyo 54: Yönetmen Kurgusu ise 13.30 seansında gösterilecek.

Rexx Sineması Salon 2’de ise Oscar adaylığı bulunan yönetmen Borja Cobeaga’nın geçtiğimiz yıl San Sebastian’da En İyi Bask Filmi seçilen Arabulucu filmi 19.00’da; 2015 Berlinale’den En İyi Görüntü için verilen Gümüş Aslan ödülünü alan Sebastian Schipper’in yönettiği Victoria ise 21.30’da izlenebilir.

Lisandro Alonso Sinemasıyla Tanışmak
Haftaya yeni bir sinema ve sinemacı keşfederek girmek isteyenler, “Issız Topraklar: Lisandro Alonso” bölümü tam size göre! Zira Arjantin sinemasının son dönem belki de en nevi şahsına münhasır yetenekli yönetmenlerinden biri olarak gösterilen Lisandro Alonso’nun iki filmi yarın festival izleyicisiyle buluşacak. Yönetmenin ilk uzun metrajı Özgürlük Feriye Sineması 11.00, Liverpool ise Beyoğlu Sineması 19.00 seansında keşfedilmeyi bekliyor.

Ethan Hawke’un Belgeseli “Seymour”Dünyanın en saygın yönetmenlerinden Ermanno Olmi’nin, 100. yılında Birinci Dünya Savaşı’nın gerçek dehşetini anlattığı Her Yer Yeniden Yeşerecek filminin Beyoğlu Sineması 13.30; ünlü oyuncu Ethan Hawke’un klasik piyano ustası, yazar, öğretmen ve bilge Seymour Bernstein’ın samimi bir portresini çizdiği Seymour’un ise 21.30 gösterimini kaçırmayın.

PAYLAŞ

Sinema her şeyim. Hayallerim, bir şekilde hangi alanı olursa olsun temas halinde olmak istediğim, hayatımın vazgeçilmezi..Woody Allen, Dardenne Kardeşler ve Reha Erdem'in sinema dünyalarından tarifsiz bir şekilde etkilenirken; sinema tarihinin en iyi filminin Yurttaş Kane olduğu üzerine düşüncem, seyrettiğim her filmle biraz daha pekişiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir