İşçi Filmleri Festivali de Online

Corona virüs salgını sebebiyle 15. Uluslararası İşçi Film Festivali’nin ‘Evde Kalamayanlara’ mottosu ile 1-7 Mayıs tarihlerinde online olarak gerçekleştirileceğini duyurdu.

Festival açılış etkinliği, 1 Mayıs 2020 saat 20.30‘da İFF Youtube kanalında canlı yayınlanacak ONLINE açılış gecesinde çok özel konuklar katılacak. Açılış etkinliğinin programı kısa bir süre sonra duyurulacak.

Yakın zamanda duyurmayı planladığımız festival programında yer alan filmlerimizi 2 Mayıs 2020 tarihinden itibaren 7 Mayıs gecesine kadar internetten izleyebileceksiniz.

Türkiye ve dünyadan 43 adet film canlı yayın tekniği ile festivalin YOUTUBE kanalından gösterilecektir. Sadece programda belirtilen saatlerde izlenebilecek olan filmler daha sonra arşivden izlenemeyecektir. Film gösterimleri sonrasında canlı yayınlarla yönetmen söyleşileri gerçekleştirilecektir. İzleyiciler dünyanın her yerinden bu söyleşilere katılabilecek, yönetmenlere soru sorabilecektir.

2 Mayıs Cumartesi ve 3 Mayıs Pazar günleri gündüz saatlerinde ONLINE atölyeler düzenlenecektir.

Yönetmen retrospektifi kapsamında özel konuğumuz olan Tunç Okan’ın Otobüs, Sarı Mercedes, Cumartesi Cumartesi ve Umut Üzümleri filmleri gösterilecek. Tunç Okan Fransa’dan festival yayınına bağlanarak canlı yayında izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir