FilmArası Dergisi

İnönü Üniversitesi 8. Kısa Film Festivali’nin Jürisi Belli Oldu

İnönü Üniversitesi Sinema Topluluğu tarafından Malatya’da sekizincisi düzenlenecek olan İnönü Üniversitesi 8. Kısa Film Festivali’nin merakla beklenen ana jürisi belirlendi.

Ulusal Yarışma Jürisi; İpek Tuzcuoğlu (oyuncu), Faik Ergin (oyuncu), Aytekin Çakmakçı (görüntü yönetmeni) ve Prof. Dr. Aytekin Can (akademisyen), Uluslararası Yarışma Jürisi; Aslı Şahin (oyuncu), Emel Çelebi (yönetmen), Prof. Dr. Turan Sağer (müzisyen), Prof. Dr. Erol Nezih Orhon (akademisyen) gibi birbirinden değerli isimlerden oluşuyor. İnönü Üniversitesi 8. Kısa Film Festivali’ne bu yıl yurt içi ve yurt dışından toplam beşyüzyirmi film başvuruda bulunarak, ön değerlendirme jürisi tarafından otuz kısa film ulusal, otuz kısa film uluslararası yarışmaya değer görülmüştür.

Festival film gösterimlerinin yanı sıra, atölyeler ve söyleşilerle de katılımcılara dopdolu bir program sunuyor. Festival süresince yarışma filmi olan altmış kısa film sinemaseverlerle buluşacak. Festival ile ilgili güncel bilgilere festivalin resmi web adresinden ve Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017