FilmArası Dergisi

Independent Spirit Awards Adayları Açıklandı

2020 Independent Spirit Awards adayları resmi olarak açıklandı.

35. gerçekeleşecek Independet Spirit Awards’da bütçe sınırını açtığından dolayı The Irishman yarışa katılamadı. Robert Altman Ödülü’nü alacak olan Marriage Story’nin başrol oyuncuları Adam Driver ve Scarlet Johanson’ın adaylar arasında yer almaması dikkat çekiyor. Willem Defoe ve Robert Pattinson’un başrollerinde yer aldığı The Lighthouse ve Adam Sandler’in yer aldığı Uncut Gems’in adaylıkları ise birbirleriyle yarışıyor.

En İyi Film:

  •  A Hidden Life – Terrence Malick
  • Clemency – Chinoye Chukwu
  • The Farewell – Lulu Wang
  • Marriage Story – Noah Baumbach
  • Uncut Gems – Benny Safdie /Josh Safdie

En İyi İlk Film:

  • Booksmart – Olivia Wilde
  • The Climb, Michael Angelo Covino
  • Diane – Kent Jones
  • The Last Black Man in San Francisco – Joe Talbot
  • The Mustang – Laure de Clermont- Tonnere
  • See You Yesterday – Stefon Bristol

John Cassavetes Ödülü:

  • Burning Cane, Phillip Youmans
  • Colewell – Tom Quinn
  •  Give Me Liberty – Kirill Mikhanovsky
  • Premature – Rashaad Ernesto Green
  • Wild Nights With Emily – Madeleine Olnek

En İyi Yönetmen: 

  • Alma Har’el – Honey Boy
  • Lorene Scafaria – Hustlers
  • Julius Onah – Luce
  • Robert Eggers – The Lighthouse
  • Benny Safdie / Josh Safdie – Uncut Gems

En İyi Senaryo: 

  • Noah Baumbach, Marriage Story
  • Jason Begue /Shawn Snyder – To Dust
  • Ronald Bronstein/ Benny Safdie / Josh Safdie – Uncut Gems
  •  Chiononye Chukwu – Clemency
  • Tarell Alvin McCraney – High Flying Bird

En İyi İlk Senaryo:

  • Fredrica Bailey / Stefan Bristol – See You Yesterday
  • Hannah Bos / Paul Thureen – Driveways
  • Bridget Savage Cole /Danielle Krudy – Blow the Man Down
  • Jocelyn DeBoer /Dawn Luebbe – Greener Grass
  • James Montague /Craig W. Sanger – The Vast of Night

En İyi Kadın Oyuncu:

  • Karen Allen – Colewell
  • Hong Chau – Driveways
  • Elisabeth Moss – Her Smell
  • Mary Kay Place – Diane
  • Alfre Woodard – Clemency
  • Renee Zellweger – Judy

En İyi Erkek Oyuncu:

  • Chris Galust – Give Me Liberty
  • Kelvin Harrisın Jr. – Luce
  • Robert Pattinson – The Lighthouse
  • Matthias Schoenaerts – The Mustang
  • Adam Sandler – Uncut Gems

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:

  •  Jennifer Lopez – Hustlers
  •  Taylor Russell –  Waves
  •  Lauren ”Lolo” Spencer – Give Me Liberty
  •  Octavia Spencer – Luce
  • Zhao Shuzhen – The Farewell

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:

  • Willem Defoe – The Lighthouse
  •  Noah Jupe- Honey Boy
  •  Shia LaBeouf – Honey Boy
  •  Jonathan Majors ,- The Last Black Man in San Francisco
  •  Wendell Pierce – Burning Cane

En İyi Belgesel

  • American Factory
  • Apollo 11
  • For Sama
  • Honeyland
  • Island of the Hungry Ghosts

En İyi Uluslararası Film

  • Invisible Life
  • Les Miserables
  • Parasite
  • Portrait of a Lady on Fire
  • Retablo
  • The Souvenir

Kurmacadan Daha Gerçek Ödülü

  • Khalik Allah – Black Mother
  • Davy Rothbart – 17 Blocks
  • Nadia Shihab – Jaddoland
  • Erick Stoll & Chase Whiteside – America

Takip Edilmesi Gerekenler

  • Rashaad Ernesto Green – Premature
  • Ash Mayfair – The Third Wife
  • Joe Talbot – The Last Black Man in San Francisco

Yapımcılar Ödülü

  • Mollye Asher
  • Krista Parris
  • Ryan Zacarias

Bonnie Ödülü

  • Marielle Heller
  • Kelly Reichhardt
  • LuLu Wang

Ödül töreni 8 Şubat 2020’de gerçekleşecek ve ödüller sahiplerini bulacak

Avatar

Film Arası Dergisi

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Yorum Yap

Temmuz 2017